آبرسانی به مردم حاشیه‌نشین چابهار توسط بنیاد مستضعفان آغاز شد

  • 01 آبان 1399 - 12:50

زاهدان – مدیرکل بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستان گفت: آبرسانی سیار به حاشیه‌نشینان چابهار از امروز آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستانف آرشام هنرکار صبح امروز در مراسم آغاز طرح آبرسانی با تانکر به حاشیه‌نشینان چابهار اظهار داشت: سفر اخیر ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به جنوب سیستان و بلوچستان و بازدید آقای فتاح از حاشیه شهر چابهار مصوبات خوبی برای کمک به حاشیه‌نشینان در پی داشت.

مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان افزود: از جمله این مصوبات احداث مراکز بهداشتی و درمانی و مدرسه برای نقاط حاشیه‌نشین و فاقد حداقل زیرساخت چابهار بود که مقدمات آن انجام شده و در حال جانمایی و تهیه نقشه برای آغاز به عملیات احداث هستند.

وی ادامه داد: از دیگر مصوبات سفر آبرسانی سیار با تانکر به مردم مناطق یازده‌گانه حاشیه‌نشین چابهار بود که روز گذشته به صورت آزمایشی آغاز شد و از امروز به طور رسمی و مستمر انجام خواهد شد.

هنرکار با اشاره به اینکه مناطق وسیع حاشیه‌نشین چابهار فاقد حتی یک متر لوله‌گذاری آب و فاضلاب هستند، ادامه داد: در قالب این طرح تحت عنوان “جهاد آبرسانی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی” مقرر است ۱۲ تانکر سیار روزانه حداقل چهار مرحله به صورت رایگان به مردم مناطق حاشیه‌نشین «کمب، کمب للو، کمب مراد آباد، بل سر، میر آباد، مراد آباد، هوت آباد، عثمان آباد، رمین، جنگلوک و نوک آباد» آبرسانی کنند.

دبیر شورای هماهنگی واحدهای بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: پیش از این مردم مستضعف ساکن در این مناطق آب را از تانکرهای شخصی خریداری می‌کنند که با توجه به شرایط بد معیشتی آنها، فشار زیادی بر خانوارها تحمیل کرده بود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0