تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

آبگرفتگی معابر و لغزندگی سطح جاده‌ها در ۴ استان

  • 11 آبان 1399 - 15:55

سازمان هواشناسی با صدوراطلاعیه ای نسبت به  نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر فردا و وقوع  رگبار و رعد و برق و کاهش دما در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر فردا و وقوع رگبار و رعد و برق و کاهش دما در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه هشدار داد.

براساس این هشدار زرد رنگ این وضعیت جوی تا شب سه‌شنبه ادامه می‌یابد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال آب‌گرفتگی معابر، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید وجود دارد بنابراین نسبت به احتیاط در تردد جاده‌ای، احتیاط در صعود به ارتفاعات و تنظیم دما و تهویه مناسب در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها توصیه می‌شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری با اشاره به وضعیت جوی برخی استان‌های غربی کشور طی دو روز آینده آورده است: در این شرایط احتمال وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی شامل سیب، چغندر قند، ذرت علوفه‌ای و انار وجود دارد.

این سازمان توصیه می‌کند که در استان آذربایجان شرقی تسریع در برداشت سیب و انتقال به انبارها به ویژه در شهرستان مراغه و پوشش دهی جایگاه‌های تهیه کشمش بویژه در شهرستان ملکان، در استان آذربایجان غربی تسریع در برداشت چغندر قند و ذرت علوفه‌ای و در استان کردستان تسریع در برداشت سیب زمینی و انار و انتقال به انبار صورت گیرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها