آتش به منطقه باستانی المپیا در یونان و کارخانه حرارتی در ترکیه رسید

  • 14 مرداد 1400 - 17:03


طبق گزارش‌ها، در پی گسترش آتش‌سوزی‌ها در یونان و ترکیه،آتش به «المپیا» زادگاه باستانی مسابقات المپیک در یونان رسیده و در ترکیه نیز نیروگاه حرارتی «کمرکوی» را احاطه کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یونان و ترکیه بیش از یک هفته است که از گرمای بی‌سابقه رنج می‌برند و مردم برخی مناطق به دلیل نزدیک شدن شعله‌های آتش بر اثر باد شدید به خانه‌های خود مجبور به ترک آن‌ها با قایق شده‌اند. 

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، آتش همچنین به «المپیا» زادگاه باستانی مسابقات المپیک رسیده جایی که بازی‌های المپیک هر چهار سال یکبار از سال ۷۷۶ قبل از میلاد برای بیش از هزار سال در آن برگزار می‌شد. 

عکس‌ها و ویدئوها از این منطقه که در محاصره آتش قرار دارد و به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده، نشان می‌دهد آتش‌نشانان با کمک بالگرد و هواپیما با شعله‌های آتش می‌جنگند.

 

 

در همین حال، در ترکیه در همسایگی یونان هم، نیروگاه حرارتی «کمرکوی» در استان «موغله» در محاصره آتش قرار دارد. به گفته مقامات منطقه‌ای، همه مواد شیمیایی قابل انفجار-مخازن هیدروژن و زغال سنگ-از محل تخلیه شده است.

 

 

 

شمار کشته شدگان آتش سوزی‌هایی که تقریباً دورتادور سواحل ترکیه در دریای اژه و مدیترانه را تخریب کرده در حال حاضر هشت نفر است. مقام‌ها در برخی از مناطق وضعیت فاجعه اعلام کرده و از مردم و گردشگران خواسته‌اند آنجا را ترک کنند. 

در یونان هم بیش از ۱۰۰ خانه بر اثر آتش‌سوزی جنگلی در جزیره «ائوبویا» تخریب شده است. هیچ مورد فوتی یا جراحت شدید در این کشور گزارش نشده است. هواشناسان می‌گویند موج گرما تا پایان هفته در این مناطق ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ 


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0