تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

آتش سوزی در ۱۰ هکتار از اراضی ارتفاعات شهرستان ماسال

  • 12 آبان 1399 - 9:33

رشت- مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به وقوع آتش سوزی و درگیری حدود ۱۰ هکتار از اراضی در ارتفاعات شهرستان ماسال از هماهنگی با مرکز اطفای هوایی برای کمک در صورت نیاز خبر داد.

امیر مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع آتش سوزی در ارتفاعات شهرستان ماسال، اظهار کرد: این آتش سوزی از سه روز گذشته آغاز شده و اقدامات لازم برای اطفای آن تاکنون ادامه داشته است.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین گزارشات دریافتی از منابع طبیعی استان گیلان آتش هنوز خاموش و اطفا نشده است، افزود: پنج اکیپ مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی با کمک فرمانداری، هلال احمر و اهالی محل در حال خاموش کردن این آتش سوزی هستند.

مدیرکل بحران استانداری گیلان در ادامه با اشاره به اعزام نیروهای بیشتر از صبح امروز به ارتفاعات منطقه شاندرمن شهرستان ماسال، گفت: به گفته اداره کل منابع طبیعی تاکنون حدود ۸ تا ۱۰ هکتار از اراضی جنگلی این منطقه درگیر آتش شده است.

وی با بیان اینکه در این منطقه تنها گونه‌های درختی وجود ندارد، تصریح کرد: به دستور استاندار و با مرکز اطفای هوایی نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده تا در صورت اطفا نشدن حریق تا امروز از ظرفیت این مرکز نیز استفاده شود.

مرادی به علت آتش سوزی نیز اشاره و با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های اولیه انجام شده از سوی فرمانداری شهرستان ماسال و سوابق گذشته این آتش سوزی‌ها عمدی بوده است، تأکید کرد: ابلاغ شده تا گروهی برای بررسی صحت و سقم این موضوع تشکیل و موضوع را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: در صورت عمدی بودن این آتش سوزی عاملان آن به شدت برخورد خواهد شد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها