تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

آخرین وضعیت توسعه حرم سیدالشهدا (ع) در ایام کرونا +فیلم

  • 06 آبان 1399 - 14:31


روند توسعه حرم سیدالشهدا (ع) با عنوان صحن حضرت زینب (س) با وجود شیوع کرونا همچنان ادامه دارد و حدود ۷۰ درصد پیشرفت داشته است.


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، توسعه حرم حسینی در قالب صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) اواخر سال ۹۴ به همت ستاد بازسازی عتبات آغاز شد و قرار بود تا پایان سال ۱۴۰۰ این صحن در مساحتی بالغ بر ۵۲ هزار مترمربع احداث شود.

با شیوع کرونا و بسته شدن مرزهای عراق، بسیاری از طرح‌های ستاد بازسازی عتبات متوقف شدند، اما احداث صحن حضرت زینب (س) همچنان در شرایط کرونا ادامه داشت و مهندسان و کارگران ایرانی برای توسعه حرم امام حسین (ع) دست از کار نکشیدند. با این وجود به دلیل اینکه امکان اعزام نیروهای ستادی وجود نداشت، روند طرح توسعه حرم حسینی با کُندی پیش رفت و بر همین اساس نیز افتتاح این صحن نیز به تعویق افتاد.

به گفته محمد جلال مآب، رئیس ستاد بازسازی عتبات با توجه به وضعیت موجود صحن حضرت زینب (س) حداقل با سه سال تأخیر تکمیل می‌شود و اگر وضعیت تردد نیروها و مهندسان و کارگران به موقع صورت گیرد، تا سال ۱۴۰۳ این صحن افتتاح و در اختیار عاشقان حسینی قرار گیرد.

هم‌اکنون صحن حضرت زینب (س) حدود ۷۰ درصد پیشرفت داشته و ایرانیان برای احداث این صحن در حال تلاش هستند. در ادامه نمایی از آخرین وضعیت توسعه حرم حسینی در قالب صحن حضرت زینب (س) را مشاهده می‌کنید:

 

 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها