آخرین وضعیت واکسیناسیون در ایلام/۶۲ هزار دوز واکسن تزریق شد

  • 04 مرداد 1400 - 10:12
آخرین وضعیت واکسیناسیون در ایلام/۶۲ هزار دوز واکسن تزریق شد

ایلام-آخرین وضعیت واکسیناسیون در ایلام نشان می دهد تا امروز بیش از ۶۲ هزار دوز واکسن در مناطق مختلف استان ایلام تزریق شده است.

خبرگزاری مهر -گروه استان‌ها: با آغاز دور جدید تزریق واکسن کرونا در مراکز مشخص شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایلام شهروندان از وجود واکسن خوشحال هستند ولی از بی نظمی‌های موجود گلایه دارند.

ادامه روند واکسیناسیون در مراکز بهداشتی و درمانی در نبود یک برنامه ریزی مناسب برای تزریق واکسن در شهر ایلام صف‌های طولانی را برای مردم ایجاد کرده است.

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ساعت ۱۰ صبح برای تزریق واکسن پیامک دریافت کردم اما بعد از چند ساعت و تشکیل صف واکسن تزریق کردم.

زینب ملکی افزود: اکثر افراد دارای سن و سال بالا هستند و در صف دچار مشکل می‌شوند، مردم با این نوبت دهی و تاخیرات زیاد اذیت می‌شوند.

مسئولان می‌گویند مردم بدون نوبت قبلی به مکان‌های تعیین شده برای تزریق واکسن مراجعه نکنند.

۵۰ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آمار مبتلایان و بستری‌های کرونا در استان بسیار نگران کننده است.

جمیل صادقی فر اظهار کرد: عمده افراد مبتلا و بستری دارای سن زیر ۵۰ سال هستند که عمده آنها درون خانوادگی است، ویروس کرونا از نوع دلتا کشور را در وضعیتی قرار داده که شاید از پیک‌های قبلی نیز آمار مبتلایان بیشتر شده است.

وی افزود: بیش از ۱۰ درصد مبتلایان افراد زیر ۲۰ سال هستند، ضعیف‌ترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در طول این پنج پیک را در استان شاهد هستیم به نحوی که در این پیک شاید گفت ۵۰ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند که این بسیار نگران کننده است.

۶۲ هزار دوز واکسن در استان تاکنون تزریق شده است

وی عنوان کرد: در بحث واکسیناسیون در حال حاضر واکسن در استان وجود دارد، در بسیاری از شهرستان‌های استان مراجعه کنندگان بالای ۶۰ سال برای تزریق واکسن هنوز به ۳۵ درصد نرسیده است.

صادقی فر اضافه کرد: بیش از ۶۲ هزار دوز واکسن در استان تاکنون تزریق شده است، در بهترین حالت ۵۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال استان برای تزریق واکسن مراجعه کرده ند.

مجوز برای تزریق گروه‌های سنی پایین‌تر نیازمند مشارکت مردم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: در بحث ازدحام جمعیت در مراکز تزریق واکسن نیازمند همکاری مردم هستیم، در این خصوص اگر مردم در سامانه سلامت ثبت نام کنند این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد.

آخرین وضعیت واکسیناسیون در ایلام/۶۲ هزار دوز واکسن تزریق شد

وی گفت: دلیل ازدحام کمبود واکسن نیست، فقط مردم باید در نوبت دهی رعایت کنند.

صادقی فر بیان داشت: خواهش من از مردم این است که اگر بخواهیم از این پیک راحت تر عبور کنیم الزاماً باید واکسیناسیون را جدی تر بگیریم.

وی گفت: گروه‌های سنی اعلام شده در سامانه سلامت ثبت نام و برای تزریق واکسن اقدام کنند، هر استانی بیش از ۷۵ درصد گروه سنی بالای ۶۰ سال آنها واکسن تزریق کنند به آن استان مجوز برای تزریق گروه‌های سنی پایین‌تر خواهد گرفت.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0