آذربایجان غربی جزو ۵ استان امن کشور است

  • 24 شهریور 1400 - 11:10
آذربایجان غربی جزو ۵ استان امن کشور است

ارومیه – فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: هیچ گونه مشکلی در مرزهای طولانی آذربایجان غربی در حوزه امنیتی وجود ندارد و جزو ۵ استان امن کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرتیپ حسین اشتری صبح چهارشنبه در بازدید از مرزهای آذربایجان غربی با اشاره به هم مرزی نزدیک هزار کیلومتری آذربایجان غربی با سه کشور خارجی و اشراف اطلاعاتی و عملیاتی مرزبانی بر مرزها اظهار کرد: آذربایجان غربی با داشتن بیش از هزار کیلومتر مرز مشترک با سه کشور جزو ۵ استان امن کشور است.

وی ادامه داد: با توجه به این امنیت، استفاده از ظرفیت‌های مرزی برای توسعه اقتصادی مرزنشینان و تجارت قانونی، بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است.

اشتری اضافه کرد: روحیه ولایی و انقلابی مرزبانان جمهوری اسلامی ایران یکی از سرمایه‌های عظیم نیروی انتظامی است که ارزش بسیاری برای ما دارد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: تجهیزات الکترونیکی و مدرن و به روز در مرزهای آذربایجان غربی فعال است و تلاش می‌کنیم که این تجهیزات را در راستای ارتقای امنیت مرز، به‌روزرسانی کنیم.

اشتری بیان کرد: هوشمندسازی پلیس و مرزبانی یکی از اولویت‌های کاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود که با قدرت آن را دنبال می‌کنیم.

سردار اشتری در راستای بررسی وضعیت فعالیت پلیس و همچنین بررسی یگان‌های انتظامی، سفری ۲ روزه به آذربایجان غربی داشته است.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0