تاریخ : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021

آزادسازی حریم ۶۰متری دریا در دستور کار مسئولان قرار گیرد

  • 11 آبان 1399 - 16:45

آستارا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، تأکید کرد:آزادسازی حریم ۶۰ متری دریا باید در دستور کار مسئولان شهرستانی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط اکبری مقدم بعد از ظهر یکشنبه با همراهی جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از پروژه‌های عمرانی در حال ساخت و توسعه شهرستان آستارا بازدید و بر تسریع در روند اجرای پروژه‌های این شهرستان مهم و مرزنشین استان گیلان از جمله جایگاه دفن زباله آستارا و پروژه‌های واقع شده در اراضی ساحلی این شهرستان تاکید شد.

معاون عمرانی استاندار گیلان در بازدید از پروژه مسکن مهر آستارا خواستار رفع مشکلات این پروژه شد و گفت: مشکلات حقوقی و عمرانی مسکن مهر آستارا با همکاری اداره کل راه و شهرسازی و دیگر دستگاه‌های متولی استان گیلان برطرف شود.

اکبری مقدم با بیان اینکه ۴۰۰ واحد از مجتمع ۹۰۰ واحدی مسکن مهر آستارا به متقاضیان تحویل داده شده است و ۲۰۰ واحد آن در حال واگذاری است، افزود: ۳۰۰ واحد باقیمانده با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارای مشکلات حقوقی است و چند ماه آینده تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه آزادسازی حریم ۶۰ متری دریا باید در دستور کار مسئولان شهرستانی قرار گیرد، اظهار کرد: شهرداری آستارا پیشنهادی برای ایجاد فضای سبز در اراضی متعلق به مرزبانی در نوار ساحلی ارائه کرده و بررسی‌های لازم در این راستا انجام شده است و در صورت موافقت، زمین جایگزین به مرزبانی باید اختصاص یابد.

معاون عمرانی استانداری گیلان با اشاره به ۹ کیلومتر از مسیر ۲۲ کیلومتری محور آستارا – اردبیل در حوزه استحفاظی این شهرستان، گفت: بخش بعدی آن به طول چهار کیلومتر بزودی با همکاری اداره‌های متولی تعریض خواهد شد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها