بین الملل

آزادی ۳۰ پناهجوی افغان از مرکز کار اجباری در پاکستان

بیش از ۳۰ پناهجوی افغان شامل زنان و کودکان که بطور غیرقانونی و بدون حقوق مجبور به کار در یک کوره آجرپزی بودند، در یورش نیروهای پلیس آزاد شدند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، یک تیم مشترک متشکل از یک مقام قضایی و مقامات پلیس پاکستان 30 تبعه افغانستان شامل زنان و کودکان را که به طور غیرقانونی، بدون حقوق و در شرایط بسیار دشوار مجبور به کار اجباری در یک کوره آجرپزی بودند واقع در شهر نظامی «راولپندی» بودند، را آزاد کردند.

این پناهجویان افغان که به دلیل ناآرامی‌های کشورشان به پاکستان گریخته بودند با فریب افراد سودجو و پیشنهاد فرصت‌های شغلی خوب در این کوره آجرپزی زندانی بوده و بدون امکانات اولیه و حتی غذای مناسب مجبور به کار اجباری بودند.

به گزارش «اکسپرس تریبون»، پلیس پاکستان می‌گوید که دو نفر از اعضای یکی از خانواده‌های پناهجویان هنوز مفقود هستند و صاحب کوره آجرپزی در جریان عملیات گریخت.

پلیس گفت: افغان‌های نجات‌یافته گرسنه بودند و برای چند روز چیزی نخورده بودند، خانواده‌ها با دیدن ماموران پلیس در محل با گریه درخواست کمک کردند.

پلیس افزود که ترتیباتی برای انتقال خانواده‌های نجات یافته به کمپ‌های مناسب پناهندگان یا بازگرداندن آنها به افغانستان صورت گرفته است و سفارت افغانستان نیز در مورد خانواده‌ها مطلع خواهد شد.

انتهای پیام/.

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا