آسمان استان فارس بارانی می شود/ لغزندگی جاده های استان

  • 15 آذر 1399 - 10:26

شیراز – مدیرکل هواشناسی استان فارس از فعالیت سامانه بارشی جدی در استان فارس خبر داد.

مهرداد قطره سامانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: فعالیت سامانه بارشی در استان فارس از اواخر وقت جمعه با بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق، آغاز و در نقاط مستعد بارش تگرگ و برف و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: این سامانه روز شنبه در سراسر استان و روز یکشنبه در مناطق جنوب، غرب، مرکز و شرق استان و روز دوشنبه در نیمه جنوبی استان فعال است.

مدیرکل هواشناسی فارس با اشاره به فعالیت این سامانه یادآور شد: بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب و سیلاب، آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه و لغزندگی محورها استان دور از انتظار نیست.

قطره سامانی افزود: با توجه به این شرایط، توصیه می‌شود رانندگان با احتیاط بیشتری در جاده‌ها تردد کنند و همچنین توصیه می‌شود کشاورزان، عشایر، دامداران و روستاییان از چرای دام در مناطق مرتفع و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و از تردد در ارتفاعات این مناطق به سبب وقوع صاعقه خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی فارس از آمادگی آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی در مناطق یاد شده خبرداد و ادامه داد: پیش بینی می‌شود این سامانه بارشی دوشنبه هفدهم آذر از استان خارج شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0