تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

آشنایی با فیلتر روغن کمپرسور، هیدرولیک و گیربکس

  • 02 آذر 1399 - 15:42

مجموعه فیلتر یار، ارائه دهنده انواع فیلترهای صنعتی با بهترین کیفیت است که برندهای مختلفی از فیلتر روغن کمپرسور و فیلتر روغن هیدرولیک و گیربکس با ضمانت اصالت کالا و قیمت مناسب ارائه می دهد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، این شرکت با ارائه خدماتی مانند تضمین قیمت، بازگشت وجه در صورت نارضایتی مشتری و… آماده خدمت رسانی به مشتریان است.

خرید فیلتر روغن گیربکس، کمپرسور و هیدرولیک از نمایندگی

مجموعه فیلتر یار، ارائه دهنده انواع فیلترهای صنعتی با بهترین کیفیت می‌باشد که برندهای مختلفی از فیلتر روغن کمپرسور و فیلتر روغن هیدرولیک و فیلتر روغن گیربکس با ضمانت اصالت کالا و قیمت مناسب در این مجموعه عرضه می‌شود. این شرکت با ارائه خدماتی مانند تضمین قیمت، بازگشت وجه در صورت نارضایتی مشتری و… آماده خدمت رسانی به مشتریان است.

فیلتر روغن کمپرسور یکی از انواع فیلتر پرطرفدار و پر فروش در مجموعه فیلتر یار است. این نوع فیلتر وظیفه جدا کردن هوا و روغن در هوای فشرده شده کمپرسور را دارد. فیلتر سپراتور کمپرسور از الیاف میکرو فایبرگلاس و به صورت دوطرفه تولید می‌شود. این نوع الیاف در واقع کاغذ مخصوص فیلتر کمپرسور بوده که از حساسیت و کیفیت بالایی برخوردار است.

فیلترهای سپراتور، عملیات فیلتراسیون را با توجه به ابعاد ذرات موجود در هوای فشرده، انجام می‌دهد و این عملیات می‌تواند به صورت فیزیکی و یا شیمیایی باشد. ذرات روغن نیز که دارای ابعاد بزرگ‌تری هستند به وسیله الیاف میکرو فایبرگلاس که از جنس الیاف مصنوعی رزین یا شیشه هستند، فیلتر می‌شوند.

برای تعیین زمان تعویض و خرید فیلتر روغن کمپرسور، بایستی به موارد مختلفی توجه کرد. این فیلتر می‌تواند در سرویس‌های دوره‌ای و حدود هر ۱۵۰۰ ساعت تعویض شود. همچنین زمانی که آب موجود در مخزن کمپرسور تخلیه می‌شود، اگر مایع شیری رنگی مشاهده شود، بایستی فیلتر عوض شود. علاوه بر این دمای بیش از حد کمپرسور و وجود ذرات روغن در هوای فشرده شده هنگام خروج از کمپرسور نیز از علائم تعویض فیلتر سپراتور است.

خرید فیلتر روغن گیربکس و فیلتر روغن کمپرسور در فیلتر یار

علاوه بر فیلتر روغن کمپرسور، از فیلترهای دیگری نیز در قطعات مختلف ماشین آلات صنعتی استفاده می‌شود. یکی از این نوع فیلترها، فیلتر روغن گیربکس است. گیربکس‌ها به صورت دستی و اتومات ساخته می‌شوند و استفاده از فیلتر برای آن باعث عملکرد بهتر آن می‌شود.

روغن موجود در گیربکس‌ها از نوع واسکازین است که باعث خنک کردن و روان شدن قطعات گیربکس می‌شود. گاهی قطعات داخلی گیربکس دچار خوردگی می‌شوند و ذرات بسیار ریز فلزی و غیر فلزی داخل روغن به وجود می‌آید. این ذرات گاهی باعث ایجاد مشکل در ماشین می‌شود، بنابراین در گیربکس از فیلترهایی استفاده می‌شود که این ذرات را از روغن جدا می‌کند.

فیلتر روغن گیربکس بایستی در زمان‌های معینی تعویض شود. چرا که فیلتری که عمر مفید آن تمام شده و یا به عبارتی فیلتر گرفته، باعث می‌شود که جریان روغن از آن کمتر عبور کند. بنابراین این عامل آسیب شدید به گیربکس وارد کرده و گاهی بعث تعویض کامل گیربکس می‌شود.

برخی از ماشین آلات‌ها فیلتر داخل گیربکس قرار دارد و دارای عمر طولانی است. ما در صورت خرابی علاوه بر فیلتر بایستی سیستم گیربکس به کلی تعویض شود.

زمان تعویض فیلتر روغن گیربکس با توجه به میزان کارکرد ماشین آلات مشخص می‌شود. علاوه بر این میزان گرمای تولید شده نیز می‌تواند عاملی برای تعیین زمان تعویض روغن و فیلتر آن باشد.

تعویض فیلتر روغن کمپرسور و هیدرولیک با خرید از فیلتر یار

فیلتر روغن هیدرولیک یکی از انواع فیلترهای به کار رفته در سیستم هیدرولیک دستگاه‌های صنعتی می‌باشد که مانند فیلتر روغن کمپرسور وظیفه فیلتر کردن ذرات آلوده را به عهده دارد.

اگر ذرات آلوده و رسوبات روغن وارد سیستم هیدرولیک شود، شیرها، سیلندرها و سایر قطعات این سیستم دچار نقص شده و سیستم دچار از کار افتادگی می‌شود. سیستم‌های هیدرولیک جدید معمولاً دارای چند فیلتر هستند.

فیلتر روغن کمپرسور

در واقع فیلتر روغن هیدرولیک باعث تمیزی روغن و افزایش عمر مفید و کارکرد مناسب سیستم هیدرولیک می‌شود. در قطعات هیدرولیک، تعداد زیادی اورینگ به کار برده می‌شود. جنس اورینگ ها بایستی متناسب با روغن هیدرولیک به کار برده شده باشد. کثیفی روغن و وجود ذرات خارجی درون روغن باعث آسیب به اورینگ ها می‌شود و روغن به سیستم نمی‌رسد و عملیات فشار سازی قطع می‌شود.

بنابراین استفاده از فیلتر روغن هیدرولیک در این سیستم بسیار ضروری است. این نوع فیلتر در ابعاد مختلفی تولید می‌شود و در سیستم ماشین آلات به فیلتر روغن معروف است. این نوع فیلتر در انواع فیلتر مکش، فشار و برگشت تولید می‌شوند و هر کدام کاربردها و تحمل بار متفاوتی دارند.

علاوه بر این در یک دسته بندی دیگر فیلترهای روغن هیدرولیک به صورت فیلتر با توری فلزی که از رشته‌های فلزی ساخته شده، فیلتر کیونو و فیلتر میکرونی که قابلیت جذب ذرات در ابعاد ۱۰ و ۵ میکرون را دارد، تقسیم می‌شوند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها