آغاز اعمال محدودیت‌های شبانه از ساعت ۲۲ امشب

  • 12 مرداد 1400 - 22:01
آغاز اعمال محدودیت‌های شبانه از ساعت ۲۲ امشب

اصفهان- سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: با توجه به وضعیت بحرانی استان اصفهان وکمبود امکانات بیمارستانی محدودیت‌های جامع و منع تردد شبانه مجدد از امشب اعمال می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الله غلامی شامگاه سه‌شنبه در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با حضور استاندار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به طور روزانه بر تعداد بیماران کرونایی در استان اصفهان اضافه می‌شود که در حال حاضر حدود ۵۵۰ نفر در استان بستری هستند.

وی با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان‌ها اشباع شده است، تصریح کرد: هر روز تخت‌های بیمارستانی جای خود را به بیماران کرونایی می‌دهند به صورتی که حدود ۳۰۰ تخت به اشغال این بیماران در بیمارستان‌ها در می‌آید.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان خاطر نشان کرد: بیش از ۵۰ درصد تست‌های «پی سی آر» مثبت اعلام می‌شود و بستری‌ها به راهروها و فضاهای اطراف بیمارستان نیز انتقال پیدا کرده است.

اجرای طرح جامع هوشمند محدودیت

وی با اشاره به طرح جامع هوشمند محدودیت‌ها برای کنترل هرچه زودتر چرخه انتقال ویروس کرونا گفت: در پنج محور این محدودیت‌ها تعیین شده که ادارات با یک سوم و دوم سوم دورکاری برای مشاغل غیرضروری فعال و مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ هم تعطیل خواهند شد.

غلامی از تعطیلی کلیه شهربازی‌ها و مراکز آموزشی غیر انتفاعی و غیره گفت و افزود: رعایت این ضوابط به ترتیب به عهده شهرداری و آموزش و پرورش است و سایر مکان‌ها نیز بر اساس صنف مربوطه باید رصد شود.

وی خاطر نشان کرد: کلیه رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها نیز باید به صورت بیرون بر فعالیت داشته باشند و باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی و فعالیت‌های جمعی نیز مجاز به فعالیت نیستند.

منع تردد شبانه از ساعت ۱۱ شب

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان در خصوص ورود و خروج خودروهای غیر بومی گفت: از ساعت ۱۱ روز چهارشنبه اعمال محدودیت‌ها در ورودی و خروجی شهر برای خودروهای غیر بومی آغاز می‌شود و همچنین تردد شبانه در سطح شهر اصفهان از ساعت ۱۱ تا ۳ بامداد از طریق مرکز کنترل ترافیک بررسی و جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای رانندگان پیامک خواهد شد.

وی با اشاره به منع سفر به شهرستان‌های اطراف برای گردشگری و تفریح، گفت: شهرستان‌هایی مانند باغ بهادران و چادگان و … به لحاظ آب و هوایی و جاذبه گردشگری ممکن است سفر و تردد بیشتری داشته باشند از این رو با هماهنگی با فرمانداری و شهرداری این شهرستان‌ها منع ورود به آنها نیز اعمال خواهد شد.

غلامی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در استان ۴۰ درصد عنوان کرد و افزود: پیشنهاد تعطیلی استان اصفهان به ستاد ملی کرونا انتقال داده و موافقت نشد بنابراین با تعطیلی استان مواجه نیستیم و تنها باشد شهروندان به دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند باشند.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0