آغاز به کار بزرگترین مرکز واکسیناسیون استان مرکزی در مصلی اراک

  • 03 مرداد 1400 - 11:31

اراک- رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: به منظور تسریع در واکسیناسیون گروه‌های هدف، بزرگترین مرکز واکسیناسیون استان مرکزی در مصلی بیت المقدس اراک آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان اظهار کرد: پاندمی کووید ۱۹ در پیک‌های مختلف به خصوص موج پنجم همچنان به راه خود ادامه می‌دهد و همین امر اهمیت واکسیناسیون را بیش از پیش نشان می‌دهد، از این رو و برای سرعت بخشیدن به تزریق واکسن که در راستای مهار کرونا در استان از اولویت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: از این رو با نظر مساعد آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، مبنی بر انجام سریع و به موقع واکسیناسیون و اهمیت این موضوع در پیشگیری از رخداد موج‌های بعدی، قرار شد که به منظور رسیدن به ایمنی قابل قبول در استان، انجام واکسیناسیون در مصلی بیت المقدس اراک نیز انجام شود.

وی تاکید کرد: به دلیل حجم بالای کار و نیاز به زیرساخت‌های لازم، تمامی دانشگاه‌های اراک از جمله دانشگاه فنی حرفه‌ای امیرکبیر، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه اراک و… متقبل شده‌اند که تجهیزات لازم اعم از میز، کامپیوتر و تمامی وسایل مورد نیاز برای راه اندازی این مرکز را فراهم کنند تا این مهم در سریع‌ترین زمان و بهترین نحو انجام شود.

جمالیان در ادامه با اشاره به اینکه در این مرکز ۲۰ محل برای تزریق همزمان واکسن به مردم ارائه خدمت کنند، خاطرنشان کرد: دسترسی مردم شهر اراک و فضای بزرگ اختصاص یافته به این مهم و البته فضای مناسب و بزرگ برای پارک خودروها از ویژگی‌های خوب مصلی برای تبدیل شدن به مرکز واکسیناسیون است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک یادآور شد: واکسیناسیون افراد ۶۰ سال به بالا تا روز چهارم مرداد ماه ادامه دارد و از افراد ۵۸ تا ۶۰ سال درخواست می‌کنیم با مراجعه به سایت salamat.gov.ir ثبت نام اولیه خود را انجام دهند و منتظر پیامک و تماس تلفنی مسئولین بهداشتی باشند.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0