آغاز تزریق واکسن «کوو ایران برکت» در اردستان

  • 03 مرداد 1400 - 14:21

اردستان-مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: تزریق واکسن «کووایران‌برکت» از امروز در شهرستان اردستان آغاز شد.

حسن ذبیحی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از امروز تزریق واکسن داخلی «کوو ایران برکت» در شهرستان اردستان آغاز شد که در مرحله اول به ناظران برگزاری انتخابات تزریق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۷۳۰ دوز واکسن ایرانی به اردستان وارد شده است، افزود: تاکنون حدود ۱۷۰ نفر از افراد واجد شرایط واکسن ایرانی برکت را تزریق کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان تاکید کرد: واکسن «کوو ایران برکت» حاصل کار محققان ایرانی است و به تازگی مجوز مصرف را با اتکا به دانش بومی دریافت کرد، این امر مایه افتخار هر ایرانی است که می‌توانیم از واکسن ساخت کشورمان استفاده کنیم.

وی یادآور شد: بعد از تزریق واکسن ایرانی به ناظران برگزاری انتخابات، در کنار سایر واکسن‌های وارداتی از واکسن تولید داخل نیز طبق سند ملی واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف استفاده می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با اشاره واکسیناسیون فرهنگیان اردستانی، تصریح کرد: بر اساس ابلاغ وزارت بهداشت و با هماهنگی انجام شده با مدیران آموزش و پرورش اردستان و زواره واکسیناسیون حدود ۸۰۰ نفر از معلمان و کادر اداری و آموزشی شهرستان اردستان نیز از روز دوشنبه هفته جاری آغاز خواهد شد.

وی در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان، تاکید کرد: در کل کشور به جز یکی دو استان خاص برنامه‌ای برای واکسن زدن به افراد زیر ۱۸ سال نداریم چراکه واکسینه شدن این افراد در اولویت نیست.

ذبیحی با بیان اینکه در حال حاضر افراد بالای ۶۰ سال در اردستان حال تزریق واکسن هستند، خاطرنشان کرد: از این دسته افراد تاکنون ۶ هزار و ۵۴۳ نفر دوز اول و یک هزار و ۸۶۰ نفر دوز دوم را دریافت کردند و در مجموع هشت هزار و ۴۰۳ نفر افراد بالای ۶۰ سال در اردستان واکسینه شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع واکسیناسیون تاکنون هفت هزار و ۶۴۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو هزار و ۵۷۶ نفر نیز دُز دوم واکسن را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در شهرستان اردستان به ۱۰ هزار و ۲۲۲ دُز رسیده است.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0