• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

آلوده کردن عمدی انگلیسی ها به کرونا برای تسریع درمان

  • 30 مهر 1399 - 8:12


محققان انگلیسی قصد دارند در اوائل سال 2021 یک آزمایش چالش برانگیز را برای تسریع در تولید واکسن کرونا انجام داده و تعدادی داوطلب را به ویروس مذکور آلوده کنند.


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، آزمایش جنجالی آلوده کردن افراد به ویروس کرونا و بررسی واکنش بدن آنها به این ویروس و نیز نمونه های اولیه واکسن های تولید شده در ماه ژانویه صورت می گیرد و تا به حال در هیچ کشور دنیا سابقه نداشته است.

تولید واکسن برای بیماری های مختلف نیازمند سال ها تحقیق و بررسی است و واکسن های تولیدی باید برروی حیوانات و سپس انسان ها آزمایش شوند. برای کاستن از این مدت زمان در انگلیس قرار شده تا تعدادی داوطلب به طور عمدی در معرض ابتلا به کرونا قرار بگیرند.

* چالش ها و هزینه های این آزمایش

انجام آزمایش هایی از این دست با چالش های اخلاقی و علمی جدی مواجه است و ممکن است برای سلامت داوطلبان چالش های جدی ایجاد کند. اما با توجه به شیوع گسترده کرونا در جهان و خسارات سنگین مادی و معنوی آن قرار است این روش به کار گرفته شود.

دولت انگلیس بودجه ای 43.5 میلیون دلاری را به اجرای این طرح اختصاص داده و قرار است در قالب آن مقدار اندکی ویروس کرونا به داوطلبان جوان و سالم 18 تا 30 ساله تزریق شود. جزئیات بیشتر این آزمایش هنوز افشا نشده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها