تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

آلودگی هوای البرز در سطح زرد قرار گرفت

  • 14 آبان 1399 - 15:27

کرج – مدیرکل هواشناسی البرز گفت: به علت انباشت آلاینده‌ها وضعیت آلودگی شهرهای این استان در سطح هشدار زرد قرار گرفت.

آرش بهارونداحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تغییر آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از وارونگی در سطوح پایینی جو و در نتیجه آن تداوم و انباشت آلاینده‌ها تا عصر جمعه در منطقه البرز مرکزی است به دلیل پایداری و سکون جریانات سطحی کیفیت هوای استان البرز به تناوب و در بعضی ساعات در سطح ناسالم قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه این آلودگی کلانشهرهای استان البرز را تحت تأثیر قرار خواهد داد، تصریح کرد: موج ناپایدار سطوح میانی ضعیف بوده و به تدریج تا عصر شنبه هفته آینده موجب کاهش آلاینده‌ها خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز با بیان اینکه کیفیت هوا به صورت متناوب در سطح ناسالم قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: شهروندان به جز موارد ضروری تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

وی بیان اینکه هوای امروز البرز نیمه‌ابری همراه با غبار محلی و در برخی نقاط آلوده است، گفت: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۲۵ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۱۰ درجه سانتی‌گراد است.

بهارونداحمدی بیان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی، فردا آسمان البرز کمی تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و هوا در بعضی ساعات آلوده و همراه با وزش باد خواهد بود.

وی در پایان به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۲۵ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۱۱ درجه سانتی‌گراد بوده و طی روزهای آینده البرز با کاهش دما مواجه است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها