آلگری: دوست دارم مربیگری در لیگ برتر انگلیس را تجربه کنم

  • 15 آذر 1399 - 13:28

سرمربی سابق تیم فوتبال یوونتوس با ابراز تمایل به مربیگری در لیگ جزیره به شایعه حضورش در تیم فوتبال آرسنال دامن زد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ماسیمیلیانو آلگری سرمربی سابق تیم‌های فوتبال میلان و یوونتوس که تابستان سال 2019 از بانوی پیر جدا شد و بیش از یک سال است که تیم ندارد، در گفت‌و‌گو با نشریه تایمز لندن از تمایل خود برای مربیگری در فوتبال انگلیس گفت.

آلگری که با یونتوس 5 فصل متوالی قهرمان سری A شد و دو بار هم این تیم را به فینال لیگ قهرمانان اروپا رساند، گفت: من دوست دارم مربیگری در لیگ برتر را هم تجربه کنم. در ایتالیا، من 4 سال مربیگری میلان بودم و 5 سال مربی یوونتوس. حالا انتظار دارم که دوباره در ایتالیا کار کنم اما این سخت است. به همین دلیل ممکن است در انگلیس مربیگری کنم.

آلگری افزود: به نظر من فوتبال انگلیس در حال پیشرفت است چون تعداد زیادی مربی خارجی در آن کار می‌کند. تنوع تاکتیکی در بازی‌های این لیگ در قیاس با 10 سال پیش بسیار بیشتر است. فوتبال انگلیس اکنون بسیار مدرن‌تر و تاکتیکی‌تر است اگرچه من برای سبک سنتی فوتبال انگلیسی‌ها هم احترام قائل هستم. لیگ برتر اکنون ترکیبی متعادل از روح فوتبال انگلیسی و کیفیت و رویکرد‌های تاکتیکی جدید است که این در نتیجه ورود مربیان جدید به این لیگ است. نکته مهم این است که هر کشوری تاریخ خودش را دارد. انگلیس، ایتالیا، اسپانیا و آلمان هر کدام فوتبال متفاوتی ارائه می‌کنند و تغییر دادن تاریخ فوتبال آنها سخت است.

در هفته‌های اخیر با توجه به نتایج ضعیف تیم فوتبال آرسنال در لیگ برتر انگلیس‌، گمانه‌زنی‌هایی درباره برکناری میکل آرتتا از این تیم شنیده و از آلگری به عنوان گزینه اصلی جانشینی او نام برده شده است.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0