تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021

آماده باش کامل رزمندگان حزب الله همزمان با رزمایش نظامی تل آویو

  • 19 اردیبهشت 1400 - 17:48

منابع لبنانی از آماده‌باش کامل نیروهای حزب‌الله لبنان هم‌زمان با رزمایش نظامی رژیم صهیونیستی خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از القدس العربی، منابع لبنانی از آماده‌باش کامل نیروهای حزب‌الله لبنان هم‌زمان با رزمایش نظامی رژیم صهیونیستی خبر داده‌اند.

در حالی که رژیم صهیونیستی قرار است امروز «بزرگ‌ترین رزمایش خود» را برگزار کند نیروهای حزب‌الله لبنان در حالت آماده‌باش کامل هستند. به گفته این منابع، رزمایش رژیم صهیونیستی با هدف شبیه‌سازی یک جنگ تمام عیار با شلیک صدها موشک به سمت فلسطین اشغالی اجرا می‌شود.

براساس این گزارش، حزب‌الله لبنان برای اولین بار از زمان جنگ ۳۳ روزه، رزمندگان خود را از شب گذشته به حالت آماده‌باش کامل درآورده است.

القدس العربی گزارش داد که حزب الله لبنان نیروهای خود را در طول مرز جنوبی از راس الناقوره تا مزارع اشغالی شبعا همزمان با رزمایش رژیم صهیونیستی به حال آماده باش درآورده است.

این رسانه به توییت «حکم امهز» تحلیلگر سیاسی و رسانه ای وابسته به محور مقاومت اشاره کرده است که در توییتی آورده است: حزب الله در مرزها و در سراسر لبنان در حال آماده باش است و نیز محور مقاومت در اوج آمادگی کامل است. ارتکاب هر گونه حماقتی از سوی اشغالگران در جریان رزمایش امروز به مثابه خودکشی خواهد بود.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در روز جهانی قدس درباره ارتکاب هرگونه حماقتی از سوی صهیونیستها هشدار داده بود.

القدس العربی گزارش داد: سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی روز قدس خود تاکید کرد که در قبال هر گونه حماقت و اشتباه دشمن خواه نظامی یا امنیتی بی درنگ واکنش نشان داده خواهد شد. هر تلاشی برای برهم زدن قواعد درگیری از سوی دشمن در جریان رزمایش بزرگ با واکنش همراه خواهد.

از سوی دیگر النشره هم گزارش داد: برخی منابع آگاه فاش کردند، مانور رژیم‌صهیونیستی که «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی اخیر خود درباره آن صحبت کرد بسیار خطرناک تلقی می‌شود.

منابع مذکور تاکید کردند، رژیم صهیونیستی دو ماه و نیم قبل یک رزمایش محدود به مدت ۷ روز برگزار کرد؛ اما مانوری که در این مرحله قصد برگزاری آن را دارد از زمان تاریخ تاسیس رژیم جعلی اسرائیل بی‌سابقه بوده است و از این جهت خطرناک تلقی می‌شود.

منابع آگاه لبنانی در عین حال اظهار داشتند که حزب‌الله آمادگی خود را در جنوب از نظر تشکیلات و طبقه بندی‌های نظامی افزایش داده و درصد آمادگی خود را به ۱۰۰ رسانده است که این امر از زمان جنگ ۲۰۰۶ تاکنون اتفاق نیفتاده بود.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها