تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

آماده باش ۱۵۲ امدادگر هلال احمر خراسان جنوبی

  • 22 آبان 1399 - 10:03

بیرجند_ مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۳۸ تیم هلال احمر در راستای امدادرسانی به حوادث احتمالی ناشی از سیلاب در آماده باش کامل به سر می‌برند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا رضایی صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اعلام هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد جوی، بیان کرد: از صبح امروز (۲۲ آبان) به مدت ۴۸ ساعت ۱۵۲ نیروی امدادی هلال احمر در قالب ۳۸ تیم امدادی در ۲۳ پایگاه ثابت، پایگاه امداد هوایی، شعب هلال احمر و تیم‌های واکنش سریع و آنست (سگ‌های زنده یاب) برای امدادرسانی به حوادث احتمالی در آماده‌باش کامل هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به احتمال جاری شدن رواناب و سیلاب و همچنین کاهش محسوس دما، اظهار کرد: برای آمادگی و هماهنگی بیشتر روز گذشته در شعب و پایگاه‌های سطح استان، تجهیزات امدادی به ویژه سیلاب مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ۱۱ تیم پشتیبان در شعب هلال احمر استان آماده امدادرسانی به حوادث احتمالی هستند، افزود: همچنین ۱۰۷ دستگاه خودروی امدادی و پشتیبان آماده بکارگیری است.

رضایی اظهار کرد: با توجه به سیلابی شدن مسیل‌ها از شهروندان خواستاریم در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها قرار نگیرند و از سفرهای غیر ضرور بپرهیزند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه مرکز ۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است، گفت: هم‌میهنان در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیک‌ترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها