تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ Sunday, 25 July , 2021

آماده برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک با خانه مطبوعات استان هستیم

  • 01 آبان 1399 - 15:57

تبریز- فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: آماده برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک با خانه مطبوعات استان هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین عبدی در دیدار با مدیرعامل و بازرسان خانه مطبوعات و رسانه‌های استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: توجه به پیشگیری از وقوع جرم و فرهنگ سازی مناسب در جامعه از لازمه‌های تأمین و ارتقای احساس امنیت اجتماعی است که تعامل سازنده رسانه و ناجا می‌تواند زمینه این مهم را فراهم کند.

وی بر ضرورت تعامل سازنده و دوسویه رسانه و نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت: انتقال آرامش و احساس امنیت به جامعه با تکیه بر تعامل بین رسانه و پلیس امکان پذیر است. نیروی انتظامی با پیشگیری و مبارزه با انواع جرایم در زمینه ایجاد ارتقا امنیت و احساس آرامش مردم تلاش می‌کند که یکی از راه‌های رسیدن به این اهداف انعکاس اخبار این نیرو است.

سردار عبدی با بیان اینکه تعامل رسانه‌ها با نیروی انتظامی، نقش مهمی در تأمین امنیت دارد، افزود: انعکاس اخبار و اطلاع رسانی و آگاه سازی همراه با شفاف سازی برای مردم به طور قطع در اذهان عمومی تأثیر گذار بوده و موجب احساس امنیت در آنها می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی ادامه داد: رسانه‌ها به دلیل ارتباط مستقیم با اقشار مختلف مردم نقش بسزایی برای ایجاد آرامش در جامعه ایفا می‌کنند که این مهم با افزایش همکاری پلیس و خبرنگاران برای ایجاد محیطی امن در جامعه بسیار حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی اصلی ترین نهاد حافظ نظم و امنیت عمومی و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی را عهده دار است لذا پیش از هر سازمان دیگری نیازمند همراه سازی و جلب افکار عمومی هستیم.

سردار عبدی با اشاره به اینکه بهره‌مندی از ظرفیت خانه مطبوعات و رسانه‌های استان آذربایجان شرقی مورد تأکید قرار دارد، گفت: آماده برگزاری کلاس‌های آموزشی سواد رسانه‌ای در حوزه نیروی انتظامی با همکاری خانه مطبوعات هستیم.

تأکید بر تعامل حداکثری پلیس‌های تخصصی ناجا با اصحاب رسانه استان

همچنین مرتضی شفیعی، مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های استان آذربایجان‌شرقی در سخنانی با تأکید بر تعامل و همکاری حداکثری میان این تشکل جامع رسانه‌ای و نیروی انتظامی استان اظهار داشت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی با تعامل و بهره مندی از ظرفیت‌های موجود در رسانه‌های استان قابل رفع است.

وی با بیان این‌که ارتقای سواد رسانه‌ای فرماندهان خدوم نیروی انتظامی یکی از راهکارهای مهم در برقراری ادبیات مشترک میان رسانه و پلیس است، گفت: هدف مشترک میان رسانه و پلیس ایجاد امنیت روانی و آرامش در جامعه است، اعتقاد داریم که توسعه تنها در بستر آرامش و امنیت اتفاق می‌افتد، بنابراین خود را ملزم به همکاری با نیروی انتظامی استان می‌دانیم.

شفیعی با بیان این‌که برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشترک ضرورتی برای آشنایی اصحاب رسانه با مفاهیم رایج و تخصصی در نیروی انتظامی است، افزود: اصحاب رسانه استان آذربایجان‌شرقی ضمن این‌که در کار حرفه‌ای خود همواره قانون‌مند و قانون‌مدار بوده‌اند؛ در راستای منافع ملی، مصالح نظام و بازتاب مطالبات مردم تلاش دارند.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رساه‌های استان آذربایجان‌شرقی خواستار تعامل حداکثری پلیس‌های تخصصی ناجا با اصحاب رسانه استان در انعکاس اخبار حوادث، رویدادهای جنایی و جریان‌های اجتماعی شد و افزود: در این راستا آماده تعریف کانال‌های ارتباطی مشترک و مطمئن برای انعکاس به‌هنگام، سریع و هوشمندانه اخبار ناجا هستیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها