تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

آمادگی گروه «پاسخ استراتژیک» پلیس نیویورک برای مقابله با شورش‌های انتخاباتی

  • 11 آبان 1399 - 11:46


گروه پاسخ استراتژیک اداره پلیس نیویورک هفته‌هاست با انجام تمرینات فشرده خود را برای ناآرامی‌های احتمالی بعد از انتخابات آماده می‌کند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نگرانی از احتمال بروز ناآرامی‌ بعد از انتخابات روز سه‌شنبه در آمریکا، ساکنان نیویورک و اداره پلیس این شهر را به انجام اقداماتی واداشته است.

به گزارش نشریه «نیویورک پست»، در حالی که ساکنان منهتن (از بخش‌های پنج‌گانه نیویورک) از ترس آشوب‌های انتخاباتی، در مقابل مغازه‌های خود حفاظ نصب می‌کنند، گروه پاسخ استراتژیک اداره پلیس شهر نیویورک هم در هفته‌های گذشته آموزش‌های تاکتیکی را افزایش داده است.

پیشتر نیویورک پست گزارش داده بود اداره پلیس نیویورک خود را برای موج جدیدی از اعتراضات در آستانه انتخابات آمریکا آماده می‌کند و بر اساس یک یادداشت داخلی که به دست  این نشریه و شبکه سی‌ان‌ان رسیده، از همه افسران خود خواسته برای اعزام از تاریخ بعد از ۲۵ اکتبر (چهارم آبان) آمادگی داشته باشند.

در این یادداشت، انتخابات روز سه‌شنبه، جنجالی‌ترین انتخابات ریاست‌جمهوری در تاریخ مدرن توصیف شده که ممکن است برنده آن تا هفته‌ها تعیین نشود.

در این یادداشت آمده است: به همین خاطر ما باید اعتراضاتی که ممکن است از نظر اندازه، فراوانی و شدت در دوره قبل از انتخابات و احتمالاً در سال ۲۰۲۱ افزایش یابند را پیش‌بینی و خود را (برای مقابله با آن‌ها) آماده کنیم.

احتمال بروز خشونت‌های پس از انتخابات آمریکا زمانی قوت گرفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا درخصوص صحت آن تشکیک ایجاد کرد و گفت برگزاری انتخابات به صورت پستی قطعاً تخلفاتی را به همراه خواهد داشت. او از حامیانش که بعضاً از گروه‌های مسلح سفید برتر پندار یا نیروهای بازنشسته پلیس هستند درخواست کرده بر انجام رأی‌گیری‌ها نظارت کنند.

گزارش مشترک پروژه داده‌های وقایع و موقعیت درگیری‌های مسلحانه (ACLED) و MilitiaWatch، ایالت‌های پنسیلوانیا، جورجیا، میشیگان، ویسکانسین و اورگن را جزو ایالت‌هایی تعیین کرده که احتمال افزایش فعالیت شبه‌نظامیان در روزهای منتهی به روز انتخابات آمریکا در سوم نوامبر و در روزهای بعد از روز انتخابات در آن‌ها وجود دارد. در این گزارش، کارولینای شمالی، تگزاس، ویرجینیا، کالیفرنیا و نیو مکزیکو هم جزو ایالت‌هایی هستند که در معرض خطر سطح متوسط فعالیت شبه‌نظامیان قرار دارند.

در حال حاضر در سطح مقامات محلی و ایالتی تدابیری برای مواجهه با ناآرامی‌های انتخاباتی اندیشیده شده و در برخی از شهرها نیروهای امنیتی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

اتحادیه‌های مختلف آمریکا هم در نظر دارند اگر رئیس جمهور این کشور در صورت شکست در انتخابات روز سه‌شنبه به طور مسالمت‌آمیز از قدرت کناره‌گیری نکند، دست به اعتصاب بزنند.

طبق گزارش‌ها، با نزدیک شدن انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، خرید مایحتاج زندگی و اسلحه از ترس آشوب‌های انتخاباتی نیز به‌شدت افزایش یافته است.

این در حالی است که ناآرامی‌های کوچکی نیز تاکنون به وقوع پیوسته‌ است. چندی پیش رسانه‌های آمریکایی از وقوع آتش‌سوزی که ظاهراً عمدی بوده، در یکی از صندوق‌های اخذ رأی در ایالت «کالیفرنیا» خبر دادند، روز سه‌شنبه نیز یکی دیگر از صندوق‌های رأی‌گیری در «بوستون» ایالت ماساچوست به آتش کشیده شد.

از سوی دیگر مردم در حال کندن برچسب‌ها و تابلوهای انتخاباتی از مقابل منازلشان هستند تا احتمال مورد حمله قرار گرفتن در آشوب‌های انتخاباتی کاهش یابد. عده‌ای دیگر نیر در حال گریختن به نواحی روستایی و خارج از شهر یا ایجاد سنگرهای دست‌ساز هستند.

خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه گزارش داد، به دنبال نگرانی‌ها از احتمال وقوع اعتراضات و خشونت‌های عمومی بعد از انتخابات آمریکا، بسیاری از صاحبان فروشگاهها و ادارات در آمریکا در حال مستحکم‌تر کردن حفاظهای ساختمانهای تجاری و اداری هستند تا با این روش بتوانند از خسارات احتمالی جلوگیری کنند.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها