تاریخ : جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰ 16 ذو القعدة 1442 Friday, 25 June , 2021

آمار اشغال تخت‌های بیمارستانی کرمان بالاتر از میانگین کشوری است

  • 04 آبان 1399 - 9:34

کرمان-معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه ۶۳۰بیمار مبتلا به کرونا ظرف یک هفته گذشته در کرمان بستری شدند، گفت: میانگین اشغال تخت‌های بیمارستانی استان از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید وحید احمدی طباطبایی شنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در هفته گذشته بیش از ۱۴ هزار نفر در کشور بستری و متأسفانه بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر فوتی داشتیم، افزود: در یک هفته گذشته نیز بیش از ۶۳۰ نفر بستری در استان داشتیم و براین اساس میانگین اشغال تخت‌های بیمارستانی استان از میانگین کشوری بالاتر رفته است.

وی با بیان این مطلب که شروع پیک سوم استان کرمان از شهریور آغاز و در اواسط مهرماه شاهد سیر صعودی آن بودیم، بیان داشت: شیوع این ویروس بستگی به رفتار مردم و مسئولان دارد و عواملی همچون برگزاری کنکور، بازگشایی مدارس و مراسمات موجب شیوع ویرس کرونا شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: ایشان بر سه محور اتخاد تصمیم قاطع، مشارکت و اقناع عمومی تاکید داشتند لذا سلامت مردم بر هر چیزی اولویت دارد.

توزیع واکسن آنفلوانزا بر اساس اولویت

وی با بیان این مطلب که واکسن کرونا در هیچ جای دنیا تأیید نهایی نشده است، افزود: در بحث واکسن آنفلوآنزا زنان باردار، جانبازان شیمیایی، دیالیزی، پرسنل درمانی و بهداشتی، در اولویت قرار دارند از طرف دیگر ۳۰ هزار واکسن آنفلوانزا در استان توزیع شده که با توجه به ازدیاد جمعیت اولویت بندی شده است.

طباطبایی با اشاره به اینکه بهترین واکسن استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستن دست‌ها است، ابراز داشت: تست‌های آنتی بادی برای مردم فایده ندارند و تست‌های پی سی آر نیز حساسیت تشخیص آن ۵۰ تا ۶۰ درصد است اما در صورتی که افراد دارای علائم بالینی همچون تب، صرفه، بدن درد و غیره بودند، باید مسئله را جدی تر پیگیری کنند از طرف دیگر تشخیص زودرس توسط مردم مهم است که باید به مراکز مربطه مراجعه کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها