تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

آمریکا در آستانه تظاهرات سفیدبرتر پنداران

  • 22 فروردین 1400 - 14:36

آمریکا امروز یکشنبه صحنه تظاهرات گروه های سفید برتر پندار (راستگراهای افراطی) خواهد بود و از همین رو پلیس در چند شهر به حالت آماده باش درآمده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی بیست، با توجه به آگهی های منتشر شده در برخی شبکه های اجتماعی درباره برنامه گروه های سفید برتر پندار برای برگزاری تظاهرات در آمریکا، پلیس چند شهر در ایالات متحده به حالت آماده باش درآمد. 

این تظاهرات قرار است امروز یکشنبه انجام شود. تجمعات روز یکشنبه گروه‌های راست افراطی و سفید برترپندار که «جان سفیدپوستان اهمیت دارد» نام گرفته است، قرار است در شهرهای مختلف آمریکا برگزار شود.

گروه‌های شبه‌نظامی از جمله «پسران مغرور» که در حمله مرگبار به کنگره آمریکا هنگام تأیید پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری این کشور دست داشتند، برای حضور در تظاهرات روز یکشنبه نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

از سوی دیگر اعلام شده که طرفداران جنبش «جان سیاه پوستان اهمیت دارد» نیز قصد برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف آمریکا را دارند. 

برخورد این دو گروه با یکدیگر احتمال بروز درگیری میان دو طرف را افزایش داده است. 

گروه های سفید برتر پندار در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ فعالیت های خود را گسترش داده و حتی برای اعضای خود آموزش های نظامی نیز در نظر گرفتند. نگرانی از فعالیت این گروه ها در آمریکا به حدی رسید که در زمان مراسم تحلیف ریاست جمهوری در این کشور برخی از احتمال وقوع جنگ داخلی در ایالت متحده سخن می گفتند. 

حمله به ساختمان کنگره آمریکا در ژانویه سال جاری که در اعتراض به پیروزی جو بایدن در انتخابات صورت گرفت، بارزترین اقدام این گروهها در ماه های اخیر بوده است. 

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها