آمریکا دو پایگاه بزرگ را در افغانستان حفظ می‌کند

  • 14 آذر 1399 - 11:53
آمریکا دو پایگاه بزرگ را در افغانستان حفظ می‌کند

رئیس ستاد ارتش آمریکا اعلام کرد که پس از کاهش نظامیان این کشور در افغانستان دو پایگاه بزرگ ایالات متحده و چندین پایگاه ماهواره‌ای در افغانستان حفظ خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یو اس ای تودی، ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد ارتش آمریکا اعلام کرد که پس از کاهش سربازان آمریکایی در افغانستان دو پایگاه بزرگ ایالات متحده و چندین پایگاه ماهواره‌ای در افغانستان حفظ خواهند شد.

پنتاگون برنامه کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان به ۲۵۰۰ سرباز تا ۱۵ ژانویه بنا به تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را مشخص کرده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز گذشته در موسسه بروکینگز در واشنگتن جزئیات مربوط به کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان تا ۲۵۰۰ سرباز و ماموریت این نیروها در آینده را تشریح کرد.

میلی در اظهارات خود گفت که ارتش آمریکا همچنین به دو مأموریت اصلی خود در افغانستان ادامه خواهد داد؛ همکاری با نیروهای امنیتی افغان که در حال جنگ با طالبان هستند و انجام عملیات‌های ضد تروریستی علیه داعش و القاعده.

میلی در صحبت های خود نخواست که سیاست جو بایدن، رئیس جمهور جدیدآمریکا در قبال افغانستان را پیش بینی کند، ولی او اضافه کرد که “آنچه بعد از آن پیش می‌آید، به عهده اداره جدید خواهد بود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0