آمریکا: فشار اقتصادی بر سوریه را ادامه می‌دهیم

  • 14 آذر 1399 - 17:17


نماینده دولت آمریکا در امور سوریه در دیدار با ائتلاف معارضان سوریه، بر ادامه فشارها بر دولت دمشق تأکید کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جویل ریبورن» نماینده دولت آمریکا در امور سوریه،  شب گذشته (پنجشنبه) با نمایندگان «ائتلاف معارضان سوریه» در استانبول دیدار کرد.

به نوشته العربی الجدید، «جویل ریبون»، در این دیدار گفت که باید فشار اقتصادی بر دولت سوریه از طریق تحریم‌های «سزار» افزایش یابد و در عین حال مدعی شد که دولت سوریه مسئول وخامت شرایط اقتصادی در این کشور است.

در این دیدار «نصر الحریری» رئیس گروه موسوم به «ائتلاف معارضان سوریه» نیز حضور داشت و عمده بحث‌ها در خصوص چهارمین دور گفت‌وگوهای کمیته قانون اساسی سوریه بود.

او از نماینده آمریکا خواست تا بر کشورهای حامی دولت سوریه فشار آورد تا به ادعای وی دولت دمشق به طور واقعی در ساز و کار کمیته قانون اساسی حضور یابد. 

ائتلاف معارضان سوریه همچنین گزارشی از فعالیت شرکت‌های روسیه در سوریه علی‌رغم تحریم دولت دمشق به نماینده دولت آمریکا ارائه دادند.

نماینده دولت آمریکا در سوریه، روز گذشته در سفری به قاهره مدعی شده بود که وضعیت وخیم اقتصادی و معیشتی در سوریه حاصل تحریم‌های آمریکا نیست. اون بدون اشاره به ممنوعیت هرگونه معامله‌ای با دولت سوریه، مدعی شد که کالاهای اساسی از جمله آرد و نان و سوخت مشمول تحریم نیستند.

با این حال وزارت خزانه‌داری آمریکا در ۱۸ آبان ماه تحریم‌های جدیدی علیه نهادها و اشخاص مرتبط با دولت سوریه از جمله شرکت‌های فعال در بخش نفت این کشور اعمال کرد. از زمان اجرایی شدن قانون موسوم به «تحریم‌های سزار»، این پنجمین دور تحریم‌هایی است که علیه سوریه وضع می‌شود.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0