بین الملل

آمریکا ۴۵۰ میلیون دلار دیگر برای کمک به اوکراین اختصاص داد


وزارت دفاع آمریکا از اختصاص یک بسته جدید کمک امنیتی به اوکراین به ارزش ۴۵۰ میلیون دلار خبر داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع آمریکا بامداد جمعه از اختصاص ۴۵۰ میلیون دلار کمک امنیتی جدید به اوکراین خبر داد.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا تصریح شده این کمک برای برآورده شدن نیازهای حیاتی اوکراین در جنگ اختصاص داده شده است. طبق این بیانیه، این سیزدهمین دستور برای برداشت تجهیزات از ذخایر پنتاگون جهت اختصاص به اوکراین از آگوست ۲۰۲۱ است.

مطابق آمارهایی که در بیانیه پنتاگون به آن اشاره شده ایالات متحده از زمان آغاز به کار دولت جو بایدن حدود ۶.۸ میلیارد دلار کمک امنیتی به اوکراین ارسال کرده است.

از این میان، ۶.۱ میلیارد دلار از این کمک، از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین از ۲۴ فوریه ( ۵ اسفندماه) ارسال شده است. آمریکا از سال ۲۰۱۴ تا کنون بیش از ۸.۷ میلیارد دلار کمک برای اوکراین ارسال کرده است.

روسیه از روز ۵ اسفند دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» از این کشور اعلام کرد.

روسیه همچنین اعلام کرده  اوکراین به تعهداتش ذیل توافقات مینسک که در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای حل مناقشه‌های موجود میان جدایی‌خواهان و کی‌یف حاصل شده بود عمل نکرده است.

.کشورهای غربی در واکنش به اقدام نظامی روسیه تا کنون در چندین نوبت تحریم‌هایی را علیه اکثر نهادهای مالی، بخش انرژی و نخبگان سیاسی مسکو اعلام کرده‌اند.

انتهای پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا