تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

آموزش اخلاق در کنار علم‌آموزی مورد توجه باشد

  • 11 آبان 1399 - 14:42

زنجان-نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان تاکید کرد: در کنار علم‌آموزی، دانش‌آموزان باید در حوزه اخلاق نیز آموزش‌های لازم را ببینند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علی خاتمی ظهر یکشنبه در دیدار اعضای شورای برنامه‌ریزی و اندیشه‌ورزی بسیج دانش‌آموزی که به مناسبت هفته گرامی‌داشت بسیج دانش‌آموزی انجام شد، با اشاره به اینکه بسیج واژه‌ای است که همواره از زمان خود جلوتر بوده است، گفت: این پیشتازی باید در همه عرصه‌ها به ویژه دشمن‌شناسی نمود داشته باشد.

وی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، با بیان اینکه امروز در شرایطی قرار داریم که باید به نسل آینده توجه ویژه‌ای داشته باشیم، افزود: این توجه از آنجا نشأت می‌گیرد که نسل آینده قرار است چرخ‌های این کشور را در عرصه‌های مختلف به گردش دربیاورند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان از نیروی انسانی به عنوان بزرگ‌ترین ثروت و مولفه قدرت برای هر کشور، تصریح کرد: تجربه ثابت کرده است، جوامعی که به لحاظ نیروی انسانی از قدرت لازم برخوردار هستند، در سایر بخش‌ها نیز توانسته‌اند به قدرت و پویایی دست یابند، به همین خاطر باید تربیت نیروی انسانی در اولویت قرار گیرد.

خاتمی با یادآوری اینکه بسیج دانش‌آموزی یکی از جایگاه‌هایی است که باید به آن توجه شود، ادامه داد: با توجه به دانش‌آموزان به عنوان نسلی که قرار است آینده این سرزمین را رقم بزنند و قرار گرفتن واژه بسیج در کنار این نسل می‌توان نسلی پیشرو را برای ایران اسلامی به دنبال داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در ادامه با اشاره به ثبت ۴۰۷ شهید دانش‌آموزان از استان زنجان در دوران دفاع‌مقدس، اظهار کرد: در آن دوران دانش‌آموزان بسیجی‌وار و با خصوصیت پیشران بودن در همه امور، سنگر مدرسه را ترک و به سنگر دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی شتافتند.

گفتنی است، در این دیدار از دانش‌آموزان بسیجی که در مسابقه لیگ علمی به مرحله کشوری راه یافته بودند، تقدیر به عمل آمد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها