تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

آموزش راهبردی اطفای حریق در بازار ساحلی آستارا

  • 11 آبان 1399 - 13:34

آستارا- همزمان با هفته پدافند غیرعامل، آموزش راهبردی اطفای حریق در بازار بزرگ ساحلی آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با هفته پدافند غیر عامل، صبح یکشنبه به منظور آموزش بازاریان و افزایش سطح توان علمی و عملی نیروهای آتش نشانی آستارا، مانور واکنش در برابر حریق و اطفای آن با حضور نیروهای آتش نشانی آستارا و با همکاری هیئت امنا بازار بزرگ ساحلی آستارا به مرحله اجرا گذاشته شد.

مسئول واحد آتش نشانی شهرداری آستارا در جریان این مانور در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: این مانور با بهره گیری از سه دستگاه خودروی سنگین و سبک و همچنین ۸ نیروی آتش نشانی آستارا برگزار شد.

بابک لطف جویی هدف از این مانور را آموزش، کنترل و اطفای حریق توسط نیروهای آتش نشانی در بازار بزرگ ساحلی آستارا عنوان کرد و افزود: رسیدن نیروهای آتش نشانی در کوتاه‌ترین زمان به محل حادثه و در پی گزارش آتش سوزی یکی از اماکن تجاری بازار بزرگ ساحلی آستارا توسط شهروندان و همچنین نحوه مهار آتش سوزی سیلندرهای گاز از دیگر اهداف برگزاری این مانور بود.

وی، گفت: با توجه به اینکه در سال جاری دو واحد منزل مسکونی در آستارا توسط گاز پیک نیک دچار حریق شده بود، در این مانور طریقه اطفای این سیلندرها جهت آموزش مدعوین و بازاریان بازار ساحلی آستارا آموزش داده شد تا در هنگام وقوع حادثه اقدامات لازم به عمل آید.

لطف جویی با بیان اینکه آموزش راهبردی اطفای حریق و پیشگیری از آتش سوزی باید مورد توجه جدی قرار گیرد، گفت: آشنایی مردم با اصول پدافند غیرعامل نقش مهمی در کاهش حداکثری آسیب‌ها و خطرهای گوناگون در هنگام حوادث طبیعی و غیرطبیعی دارد.

کد خبر 5061257

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها