آموزش غیر حضوری مدارس خراسان جنوبی تا ۱۷ آبان ماه تمدید شد

  • ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱

بیرجند- مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از تمدید آموزش های غیر حضوری مدارس استان تا ۱۷ آبان ماه خبر داد.

محمد علی واقعی در گفتگو با مهر اظهار کرد: شهرستان‌های بشرویه، بیرجند، درمیان، سرایان، قاین، فردوس، طبس و نهبندان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و کلاس‌های درس تمامی مدارس این شهرستان‌ها به صورت غیرحضور برگزار خواهد شد.

وی به مصوبه ستاد کرونا برای شهرستان‌های در وضعیت زرد و نارنجی هم اشاره کرد و افزود: سه شهرستان خوسف، سربیشه و زیرکوه در وضعیت‌های نارنجی و زرد هستند که کلاس‌های درس با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

به گفته وی کلاس‌های درس تمامی مقاطع تحصیلی این سه شهرستان با گروه بندی و با جمعیت پایین برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی مدیران، معلمان و اولیای این سه شهرستان تأکید کرد و افزود: وضعیت بازگشایی و تعطیلی مدارس استان هر هفته از سوی ستاد استانی کرونا به آموزش و پرورش ابلاغ و ما نیز به رسانه‌ها و مدارس اعلام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه همچنان عملیات ضدعفونی مدارس استان ادامه دارد، تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید در قالب طرح پویش لبخند ۷۰ هزار و ۶۷۰ قلم لوازم آموزشی، کمک آموزشی و بهداشتی بین دانش آموزان مناطق محروم و روستایی استان توزیع کرده ایم.

به گفته وی پنج هزار و ۱۶۹ گوشی و تبلت هوشمند نیز با توجه به نیاز دانش اموزان به استفاده از آموزش مجازی در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0