شهرستان ها

آموزش هدفمند به ایجاد اشتغال پایدار درسیستان وبلوچستان کمک می کند

زاهدان- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان‌ و بلوچستان گفت: آموزش هدفمند به مردم براساس ظرفیت‌های هر منطقه به ایجاد اشتغال پایدار در سطح سیستان و بلوچستان کمک بسزایی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، ایرج حسن پور در نشست بررسی و عملیاتی کردن بسته اشتغال شمال استان اظهارداشت: با توجه به شرایط خشکسالی در شمال این استان، برنامه‌ریزی و مطالعات در جهت ایجاد طرح‌های جایگزین کشاورزی انجام شده که با اجرایی شدن طرح‌ها، اشتغال قابل توجهی در شمال استان ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: توجه به توسعه هنر صنعت فرش دستباف که از ظرفیت‌های شمال استان است و همچنین معادن غنی مس شناسایی شده که به تبع باعث ایجاد فرصت شغلی در حوزه فرآوری و صنایع پایین دستی مس خواهد شد و مشکل ایجاد شغل در شمال سیستان و بلوچستان را حل خواهد کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود: هم‌اینک در شمال استان هشت کارگاه قالیبافی فرش دستباف فعال و تعداد ۸۳۰ قالیباف مشغول به فعالیت هستند.

وی بیان کرد: آموزش هدفمند به مردم براساس ظرفیت‌های هر منطقه به ایجاد اشتغال پایدار در سطح سیستان و بلوچستان کمک بسزایی خواهد کرد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا