آموزش کار به نیروهای بومی یک نوع فرهنگ سازی است

  • 02 آبان 1399 - 10:46

زاهدان – نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: به‌کارگیری نیروهای بومی و آموزش نحوه کار به آنها یک نوع فرهنگ‌سازی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مصطفی محامی صبح امروز در بازدید از ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان سیستان و بلوچستان ضمن قدردانی از خدمات صورت گرفته، فعالیت واقدامات این ستاد را متنوع و گسترده دانست و گفت: نیاز است تا یکی از رویکردهای اصلی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اشتغال‌زایی در سیستان‌وبلوچستان باشد.

امام جمعه زاهدان اهدای بسته‌های معیشتی را لازم اما مقطعی دانست و افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی سخت و مشکلاتی که برای مردم ایجاد شده اشتغال‌زایی و انجام پروژه‌های زود بازده و کسب و کارهای کوچک اثرات بیشتری را در برخواهد داشت.

آیت‌الله مصطفی محامی خواستار تلاش برای جذب سرمایه‌گذاران غیر بومی در استان شد و بیان داشت: افزایش سرمایه‌گذاری در استان و تولید محصولات مختلف می‌تواند علاوه بر تأمین نیازهای داخلی استان با صادرات به کشورهای همسایه ارزآوری را نیز به همراه داشته باشد.

وی استفاده از ظرفیت و مزیت‌های استان را از دیگر نکات مهم عنوان کرد و گفت: بهره‌وری از صنایع و فراورده‌های موجود در استان با توجه به ارزش افزوده آن از مواردی است که در سیستان‌وبلوچستان مورد غفلت واقع شده و باید با همت و تلاش بیشتر به دنبال استفاده از چنین ظرفیت‌هایی باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اقدامات صورت گرفته توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را دارای دو جنبه اقتصادی و فرهنگی دانست و خاطر نشان کرد: به کار گیری نیروهای بومی و آموزش نحوه کار به آنها یک وجه اقتصادی و یک وجه فرهنگی به دنبال دارد به گونه‌ای که در کنار تأمین معیشت افراد فرهنگ کار نهادینه می‌شود و دیگران نیز از این کار الگو می‌گیرند که این یک فرهنگ سازی و محور مهم در اقدامات ستاد خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان توجه و تقویت گروهای جهادی را یکی دیگر از رویکردهای مهم دانست و ادامه داد: نباید تمام کارها به دست خود مجموعه دنبال شود بلکه با تقویت گروه‌های جهادی می‌توان از حیث هزینه و نیروی کار بر مشکلات فائق آمد و همچنین گسترش فرهنگ کار جهادی را به دنبال خواهد داشت و هنگامی که گروه‌های جهادی در یک منطقه شروع به فعالیت می‌کنند در ادامه کار نیز آن ارتباط را حفظ می‌کنند و به کار و فعالیت می‌پردازند و پس از مدتی بدون نیاز به پشتیبانی ستاد می‌توانند امور محوله را دنبال کنند.

وی ادامه داد: باید در کنار ارتباط با گروه‌های جهادی به دنبال افزایش تعداد این گروه‌ها باشید و با تشکیل گروهای جهادی متعدد در استان آنها را توسعه داده و پشتیبانی کنید.

امام جمعه زاهدان گفت: انتظار از ستاد اجرایی فرمان امام (ره) این است که در کنار انجام سایر پروژه‌های، اقتصادی، فعالیت‌های بنیاد احسان و حتی در کمک‌های معیشتی، پیوست فرهنگی داشته باشد البته با توجه به نیازمندی‌های استان هر کار اقتصادی و کمکی که صورت می‌گیرد خودش یک کار فرهنگی است و این اقدامات باعث مثبت‌تر شدن نگاه و دلبستگی مردم نسبت به نظام خواهد شد.

آیت الله محامی تصریح کرد: برخی اقدامات صورت گرفته از جانب ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مستقیماً کاری فرهنگی است و از جمله مهمترین ان ها محور قرار دادن مساجد برای خدمات رسانی و سایر فعالیت هاست و ضرورت دارد تا ارگان‌های پای کار نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در زمینه مسجد محوری هماهنگ عمل کنند که این مقوله مهم، اساسی و تأثیر گذار است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0