• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 4 August - 2021

آنچه در مناظره‌های ۱۴۰۰ گذشت

  • 24 خرداد 1400 - 10:41


یک کارشناس مسائل سیاسی و رسانه ای، با مرور آنچه در مناظره‌های ۱۴۰۰ توسط جریان وابسته به دولت صورت گرفت، به تبیین این موضوع پرداخته است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدرضا زائری کارشناس مسائل سیاسی و فعال رسانه ای، در یادداشتی به بررسی مناظره های انتخاباتی ۱۴۰۰ و تلاش یک جریان خاص در این مناظره ها پرداخته است.

در این یادداشت که با عنوان «مناظره های انتخاباتی: آنچه گذشت…» نوشته شده، آمده است:

«مناظره ها تمام شد و چند روز بیشتر به انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نمانده است. ماحصل سه جلسه مناظره آقایان همتی و مهرعلیزاده، چیزی بجز بد اخلاقی سیاسی نبود.

جناب همتی!

گفته بودید: “هدف ما این است که تامین مالی از طریق بازار سرمایه به ۵۰ درصد برسد.”، حالا که سرمایه ملت را در بورس بر باد دادید، در مناظره می فرمایید: “مشکل بورس به بانک مرکزی ربطی ندارد.”

گفته بودید: “کل تجارتمان را از روشهای غیر تحریم انجام می دهیم، اصلا تاثیری ندارد.” حالا که اقتصاد و تجارت را به قهقرا کشانده اید، در مناظره می فرمایید: “عدم پذیرش FATF پدر مملکت را در آورده است.”

وقتی دلار به ۸ هزار تومان رسید، گفته بودید: “بازار ارز کاملا تحت کنترل است و بانک مرکز بازار را کاملا به سمت تعادل پیش می‌برد”، وقتی دلار به ۱۳ هزار تومان رسید گفته بودید: “برمی‌گردد.”، پرسیدند چطور؟ گفته بودید: “خودش بر می‌گردد.” وقتی دلار از ۲۰ هزار تومان دوباره بالاتر رفت، گفته بودید: “چیزی نیست، اینها بیشتر روانی است.” و در آخر فرمودید: “شما شب می‌نشینی و می‌بینی قیمت ارز را هزار تومان برده اند بالا و نمی دانند اینها چه کسانی هستند!” دیدیم که رییس جمهورتان فرمودند: “ارز مال دولت است و وقیمت ارز هم در اختیار دولت است.”

اینجا بود که مفهوم نقل قول یار آشنای اصلاح طلبان در خصوص “همتی و ما ادراک ما همتی” را فهمیدیم! کارنامه دولت تکرار و مدیران آن برای جامعه، اظهر من الشمس است و این تو بمیری با دروغ های دیگر از آن تو بمیری ها نیست. 

جناب آقای همتی به اصطلاح اقتصاددان، یک نمونه کار مثبت در کارنامه خود نداشت و حتی نتوانست از عملکرد شخص خود دفاع کند. پس تعجب نداشت که مجبور به ترک اصل و هجوم به سمت حاشیه شد.

عملکرد جناب آقای رییسی چنان است که مردم با تمام وجود، خدمات این مرد خدمتگذار را احساس کردند: ۱۲۰۰ حکم اقتصادی در قوه قضاییه، مبارزه با مفاسد، انفصال حداقل ۶۰ قاضی متخلف از خدمت، توقف استفاده از چادر برای پوشش متهمین، راه اندازی بیش از ۲۰۰۰ واحد تولیدی و … فقط چند مورد از خدمات این سید بزرگوار بوده است.

وجود امثال همتی ها در سالهای اخیر، چیزی گرانی، فقر، مشکلات، غم و اندوه به همراه نداشته است. هرچند میدانیم که جدا کردن آقایان از مسند قدرت، کار دشواری است اما دوران فریب و فریبکاری تمام شده و خورشید امید در دل آحاد جامعه در حال طلوع است.

با یاری خداوند، آحاد جامعه در مشارکت حداکثری روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰،  با رای قاطع خود، امید، طراوت و نشاط را عرصه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به بطن کشور تزریق خواهند کرد.

دست به دست هم دهیم به مهر

میهن خویش را کنیم آباد»

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.