آیت الله رئیسی: افغانستان جایگاه بالایی در سیاست خارجی ایران دارد

  • 14 مرداد 1400 - 15:12
آیت الله رئیسی: افغانستان جایگاه بالایی در سیاست خارجی ایران دارد


رئیس جمهور در دیدار اشرف غنی، گفت: از نظامی که حقوق تمام اتباع افغانستان از جمله اقلیت ها در آن حفظ گردد، حمایت می کنیم و همسایه ها به ویژه افغانستان جایگاه بالایی در سیاست خارجی ما دارند.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «محمداشرف غنی»، رییس جمهور افغانستان با آیت الله «سید ابراهیم رییسی»، رییس جمهور کشورمان، دیدار و گفت وگو کرد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که این دیدار پیش از ظهر روز پنج‌شنبه، چهاردهم مرداد انجام شده و هردو طرف در مورد گسترش همکاری‌ها و روابط میان دو کشور، بحث و تبادل نظر کرده اند.

رییس جمهور کشورمان در این گفت وگو، بر تداوم حمایت ایران از دولت افغانستان و تلاش‌ها به منظور اجماع منطقه ای برای صلح، تاکید کرد.

رئیسی حمایت خود از مردم افغانستان برای حفظ جمهوریت و دستاوردهای گذشته را ابراز کرد.

رییس جمهور کشورمان، گفت: از نظامی که حقوق تمام اتباع افغانستان از جمله اقلیت ها در آن حفظ گردد، حمایت می کنیم و همسایه ها به ویژه افغانستان جایگاه بالایی در سیاست خارجی ما دارند.

اشرف غنی، نیز در این دیدار از کمک و همکاری ایران در عرصه‌های مختلف به افغانستان، ابراز امتنان کرده و بر همکاری‌های مشترک اقتصادی و گسترش مناسبات میان دو کشور تاکید کرده‌است.

رییس جمهور افغانستان به منظور شرکت در مراسم تحلیف آیت الله رئیسی، صبح امروز پنج شنبه وارد تهران شد.

انتهای پیام/ ر


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0