تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

ابتلاء به کرونا در قزوین خانوادگی شده است

  • 11 آبان 1399 - 21:48

قزوین – دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی گفت: ابتلاء به کرونا در قزوین خانوادگی شده است و اگر نتوانیم از برگزاری عروسی‌ها و مراسم ختم جلوگیری کنیم شاهد افزایش روزافزون آمار خواهی

به گزارش خبرنگار مهر علی فخار سلیمانی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا که در سالن باقرالعلوم استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: در حالی که حدو دو هفته پیش ۳۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری بودند امروز با یک رشد نگران کننده ۵۲۳ نفر در استان بستری هستند.

وی افزود: متأسفانه از ۱۹ شهریور شیب ابتلاء به بیماری رو به بالا و بسیار نگران کننده بوده و با این روند امیدواریم وارد کانال ۶۰۰ نفر بستری نشویم.

فخار اضافه کرد: شاید تخت کافی برای بیماران داشته باشیم اما ظرفیت اکسیژن‌رسانی به بیماران را نداریم.

وی تصریح کرد: متأسفانه هم اکنون شهرستان قزوین و تاکستان تعداد مبتلایان بسیار زیادی را در خود دارند وبا توجه به شرایط شهرستان رزن و نزدیکی این شهرستان به برخی روستاهای آوج، نگران وضعیت آینده آوج نیز هستیم.

دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی اضافه کرد: ابتلاء به کرونا در قزوین خانوادگی شده است و اگر نتوانیم از برگزاری عروسی‌ها و مراسم ختم جلوگیری کنیم شاهد افزایش روزافزون آمار خواهیم بود.

مصوبات ستاد مقابله با کرونا اجرا نمی‌شود

وی با بیان اینکه متأسفانه مصوبات ستاد مقابله با کرونا اجرا نمی‌شود، تصریح کرد: در شرایطی که مصوب شده بود چاپ اعلامیه در استان ممنوع است متأسفانه این اقدام همچنان ادامه دارد.

فخار تصریح کرد: درحالی‌که چندین بار تأکید شده که بانک‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند شاهد هستیم که چندین شعبه بانک بر اثر ابتلای کارمندان تعطیل شده است و این نشان می‌دهد متأسفانه به پروتکل‌ها بی توجه هستند.

وی در پایان یادآور شد: هم اکنون نیاز شدید به کپسول‌های اکسیژن داریم اما برای تأمین این کپسول‌ها متأسفانه با یک پروسه اداری ۱۰ روزه مواجه می‌شویم که باید رفع شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها