تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

ابتلای ۱۰۹ نفر به کرونا در منطقه کاشان در ۲۴ ساعت گذشته

  • 10 آبان 1399 - 16:55

کاشان – رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان از ابتلای ۱۰۹ نفر در منطقه کاشان طی ۲۴ ساعت گذشته به کرونا خبر داد.

سیدعلیرضا مروجی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به مراجعه ۸۶ هزار و ۱۷۰ نفر به مراکز بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل از ابتدای شیوع کرونا تاکنون اظهار داشت: در مجموع پنج هزار و ۵۳۳ بیمار حاد تنفسی نیز از اسفندماه سال گذشته تاکنون از دو بیمارستان شهید بهشتی کاشان و سیدالشهدای آران و بیدگل ترخیص شده‌اند.

وی با اشاره به بستری ۴۳ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان در ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت: از این تعداد ۴۰ بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان و سه بیمار در بیمارستان سیدالشهدای آران و بیدگل بستری شده‌اند.

وی با بیان اینکه حداقل سن بستری شدگان در شبانه روز گذشته ۲۳ و حداکثر سن آنها ۹۱ سال بوده است، ابراز داشت: ۳۸ نفر از این بیماران اهل شهرستان کاشان، سه نفر اهل شهرستان آران و بیدگل و دو نفر نیز اهل بادرود و تهران بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه ۳۷۶ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های منطقه کاشان بستری هستند، تصریح کرد: ۳۳۲ مورد از این تعداد در بیمارستان شهید بهشتی کاشان، ۳۵ نفر در بیمارستان سیدالشهدای آران و بیدگل، دو نفر در بیمارستان میلاد و هفت نفر نیز در بیمارستان آیت الله یثربی بستری هستند.

وی از بستری ۷۰ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های منطقه کاشان مذکور خبر داد و بیان داشت: ۶۳ نفر از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بهشتی، پنج نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان سیدالشهدای آران و بیدگل و دو نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان یثربی بستری هستند.

مروجی با بیان اینکه متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته دو بیمار مبتلا به کرونا در منطقه کاشان فوت کرده‌اند، افزود: این دو شهروند یک زن ۳۶ ساله و یک مرد ۸۵ ساله بوده‌اند.

وی با اشاره به ابتلای ۱۰۹ نفر به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه کاشان گفت: تعداد کل افراد مبتلا به این ویروس در منطقه کاشان از ابتدای شیوع تاکنون به پنج هزار و ۹۸۴ مورد افزایش یافت.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها