شهرستان ها

ابزار رسانه‌ای دشمنان حقایق را تحریف می‌کند

مهدی‌شهر – امام جمعه مهدی‌شهر با بیان اینکه ابزار رسانه‌ای دشمنان امروز حقایق را تحریف می‌کند، گفت: دروغ گستردن و شبهه افکنی کارهایی است که دشمنان انقلاب و اسلام در فضای مجازی صورت می‌دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد بارانی در خطبه‌های نخستین نمازجمعه تیرماه سال جاری به میزبانی مصلای نماز جمعه مهدی‌شهر با اشاره به ضرورت ارتقای سواد رسانه‌ای، تاکید کرد: هزاران خبر در فضای مجازی در قالب‌های مختلف منتشر می‌شود اما استکبار جهانی نقشه کشیده تا ایمان را از جوان بگیرد، ابراز کرد: قرآن کریم در این باره می‌گوید اگر فاسدی خبری را آورد منتشرش نکنید، ابتدا جستجو برای صحت آن را در دستور کار قرار دهید و اگر این کار را نکنید به جهالت می‌افتید پس تصمیم بدون تبیین با جهالت برابر است.

وی با بیان اینکه ابزار رسانه‌ای دشمنان امروز حقایق را تحریف می‌کنند، افزود: دروغ گستردن و شبهه افکنی کارهایی است که دشمنان انقلاب و اسلام در فضای مجازی صورت می‌دهند که این امر نیاز به تبیین دارد.

رسالت بازرسی

امام جمعه مهدی‌شهر با اشاره به هفته قوه قضائیه بیان کرد: یکی از اقدامات خوبی که قوه قضائیه صورت داده بازرسی است نهادی که زیر نظر این قوه کار می‌کند و رسالتش رسیدگی به مسائل اداری و جلوگیری و برخورد با تخلفات و اختلاس‌ها و… است همچنین این نهاد به حوزه ترک فعل‌ها نیز در دستگاه‌های اجرایی ورود می‌کند که قابل ستایش است.

بارانی با بیان اینکه مردم می‌توانند ثبت شکایت‌های خود را از دستگاه‌ها نیز در سازمان بازرسی داشته باشند، گفت: باید بر هسته‌های اجرایی نظارت شود و بهترین ناظران نیز مردم ما هستند از سوی دیگر با مشکلات معیشتی امروز مردم، کار سازمان‌هایی مانند بازرسی بسیار دشوار نیز شده است.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر به حوزه نظارت و رصد اصناف از سوی سازمان صمت و جهاد کشاورزی شد و گفت: باید نظارت‌ها بر کارخانه‌ها بیشتر شود تا دلایل افزایش قیمت روشن شود نباید وضعیتی پیش بیاید که چند سرمایه دار گرد هم بیایند و تمام مردم را دچار خسران کنند ما هر چه در نظام سختی کشیدیم، از دست مرفهان بی درد بود کسانی که فقط می‌خواهند خشت روی خشت بگذارند و رحمی بر مردم ندارند که قرار است چطور زندگی کنند.

ویژگی‌های شهید بهشتی

امام جمعه مهدی‌شهر با اشاره به سالروز حادثه هفتم تیرماه و شهادت شهید بهشتی و یارانش، ابراز کرد: کسی نتوانسته تاکنون جای شهید بهشتی را پر کند و لذا امام (ره) به درستی فرمودند که بهشتی یک ملت بود و این نشان از ویژگی‌های بسیار شایسته این شخصیت انقلابی دارد.

بارانی با بیان اینکه کسانی مانند شهید بهشتی بهترین الگو برای جوانان ما هستند، گفت: ایشان توجه خاصی به خداوند و دقت در کارها داشت و حتی برای تمام کارهایشان ساعات را مشخص کرده بود و خدمات شایانی را به نظام و انقلاب ارائه کردند.

وی همچنین با اشاره به سالروز قوه قضائیه و با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی مقوله عدالت را به مثابه مهمترین مطالبه از این قوه خواستار هستند، افزود: ایشان فرمودند ما نباید از شعاع عدل علوی عقب نشینی کنیم و مردم به عدالت نیاز دارند و تشنه آن هستند و نباید آن را فراموش کرد. بسیاری ناکامی‌های امروز و نرسیدن به اهداف انقلاب به خاطر کم اعتنایی به عدالت است و لذا توقع از قوه قضائیه این است که عدالت در زندگی مردم ملموس شود.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا