ابعاد مختلف نخست‌وزیری «حریری»/ تحریم‌های آمریکا علیه حزب الله

  • 03 آبان 1399 - 13:02

رسانه‌های لبنان طی یک روز گذشته به موضوعات مختلفی پرداختند که ابعاد مختلف مکلف شدن حریری به تشکیل کابینه و تحریم های جدید آمریکا علیه حزب الله، مهمترین سوژه‌های خبری این رسانه‌ها است.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: رسانه‌های مختلف لبنان در ۲۴ ساعت گذشته به رویدادهای مختلفی پرداختند که سرخط خبری آنها بدین شرح است:

روزنامه البناء در مطلبی نوشت: جریان ملی آزاد به رغم معرفی نکردن حریری به دور از توافق سیاسی برای تشکیل دولت نخواهد بود، بخصوص با وجود توافق منطقه‌ای و بین‌المللی برای تسهیل راه‌حلها در لبنان.

روزنامه الاخبار اعلام کرد: آرامش از یمن و سوریه تا عراق و لبنان؛ آیا دولت «اضداد» متولد می شود؟

این روزنامه در مطلبی تأکید کرده است: حریری دو گزینه پیش‌رو دارد: یا اینکه با تمام فراکسیون‌های مجلس به‌توافق برسد، تا دولت وی اعتماد مجلس را به‌دست بیاورد یا اینکه مسیر مصطفی ادیب مأمور سابق تشکیل دولت را انتخاب کند و به‌سوی مقابله با گروه ۸ مارس برود.

روزنامه الجمهوریه اعلام کرد: دولت استونی تصمیم گرفت دو بخش سیاسی و نظامی حزب‌الله را تروریست اعلام کند.

این روزنامه همچنین یادآور شد: آمریکا هم تحریم های جدیدی را علیه حزب الله وضع کرده است.

روزنامه النهار نیز نوشته است: حریری عناوین اساسی پیش نویس دولتی را که می‌خواهد تشکیل دهد، تعیین کرده و حتی اسم برخی از وزیران متخصص را انتخاب کرده و دولت مورد نظرش از متخصصین است که مطابق با طرح اصلاحات فرانسه می‌باشد.

شبکه او تی وی لبنان نیز گزارش داد: دفتر رسانه‌ای جبران باسیل رهبر جریان ملی آزاد و وزیر خارجه سابق لبنان اخبار پخش شده توسط شبکه mtv لبنان مبنی بر نشست‌های وی با مسئولان رژیم صهیونیستی در مورد مساله ترسیم مرزها را تکذیب کرد

روزنامه نداء الوطن نیز اعلام کرد: توافق بر سر دولت متخصصان؛ باسیل فقط می گوید دولت «تکنوکرات سیاسی».

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0