تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

ابهام در مورد برگزاری مسابقات کشتی جام تختی در روزهای کرونایی

  • 06 آبان 1399 - 0:39

یکی از سؤال‌های بدون پاسخ این روزها، ابهام در خصوص برگزاری کشتی جام بین المللی تختی است که معمولا ابتدای زمستان با شرکت تیم‌های خارجی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بعد از تعویق المپیک توکیو، فدراسیون کشتی اعلام کرد که برای انتخاب تیم اعزامی به المپیک، چرخه انتخابی تیم ملی را در هر دو رشته آزاد و فرنگی اجرایی خواهد کرد. آن وقت البته خبری از برگزاری مسابقات جهانی در سالی که المپیکش لغو شده بود، نبود.

چند ماهی همه صحبت‌ها پیرامون چرخه‌ای بود که از سوی انستیتو کشتی تدوین شد، اما زمانی که اتحادیه جهانی اعلام کرد قصد برگزاری مسابقات جهانی 2020 را در روزهای پایانی آذرماه در صربستان دارد، اجرای چرخه نیز منتفی شد. ضمن آنکه ستاد ملی کرونا به کشتی اجازه برگزاری مسابقات گسترده شبیه به رقابت‌های استانی، کشوری و… را نمی‌داد و با فشار و اصرار فراوان مجوز برگزاری لیگ از وزارت بهداشت گرفته شد.

یکی از مراحل این چرخه، بعد از برگزاری مسابقات استانی و کشوری، جام بین المللی تختی بود که اعلام شد 60 روز بعد از مسابقات کشوری، به انجام خواهد رسید.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

زمانی که چرخه تدوین می‌شد، تصور بر این بود که در ماه‌های آینده کشورها به شرایط عادی و گذشته خود برمی‌گردند. با این وجود هر چه جلوتر رفتیم، همه به این باور رسیدند که کرونا چیزی نیست که بشود به این زودی‌ها پایانی بر آن تصور کرد.

اتحادیه جهانی در ادامه از تصمیم قطعی‌اش برای برگزاری مسابقات جهانی خبر داد و حالا علاوه بر زمان اعلام شده برای برگزاری این رویداد که با موعد جام تختی یکی است، کرونا نیز مسئله مهم دیگری است که برگزاری جام تختی را با ابهام روبه‌رو کرده است.

فدراسیون کشتی برای انتخاب تیم اعزامی به مسابقات جهانی صربستان، مجوز برگزاری مسابقه محدودی و بسته گرفته و باید دید با وضعیت بحرانی کشور در خصوص شیوع کرونا و شدت‌گیری بیماری در شهرهای مختلف، آیا ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش و وزارت بهداشت به کشتی اجازه برگزاری رقابتی چون جام تختی را خواهند داد؟ ضمن اینکه این جام، بین المللی است و اکنون دنیا محدودیت های زیادی برای سفرها در نظر گرفته و خوشبینانه‌ترین وضعیت درخصوص برگزاری جام تختی در سال جاری، انجام این رقابت‌ها بدون تیم‌های خارجی است.

تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده نیز مسابقات گزینشی المپیک را در پیش دارند.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها