ابوظبی به دنبال خرید سامانه پدافندی «گنبد آهنین» از رژیم صهیونیستی

  • 13 آذر 1399 - 14:05


برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که ولی‌عهد ابوظبی از زمان امضای توافق سازش با رژیم صهیونیستی در تلاش برای خرید سامانه دفاع هوایی گنبد آهنین از این رژیم است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی گزارش‌های اطلاعاتی نشان می‌دهد که «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی علاقه بسیاری به خرید سامانه گنبد آهنین از رژیم صهیونیستی دارد.

این گزارش‌ها حاکی از آن است که بن زاید شیفته این سامانه دفاع هوایی شده است، سامانه‌ای که شرکت نظامی «رافائل» اسرائیل با ایجاد تغییراتی در آن، تجهیزات پیشرفته‌ای را بر روی آن نصب کرده است.

طبق گزارش وبگاه «الخلیج الجدید»، با توجه به مشارکت شرکت آمریکایی «ریتون» در تولید موشک‌های مورد استفاده در سامانه گنبد آهنین، امارات بر این باور است که پنتاگون از تلاش‌های آن برای دستیابی به این سامانه حمایت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، محافل نظامی امارات سامانه گنبد آهنین را برای استفاده از صحنه جنگ بسیار موثر و کاربردی می‌دانند.

بنابراین گزارش، سامانه گنبد آهنین با وجود پیشرفته بودن دارای معایبی است که یکی از آن ثابت بودن لانچرهای آن است لذا امارات پیش از خرید آن بایستی امکانات فنی و اینکه آیا این سامانه نیازهای امارات را برطرف می‌کند، مورد بررسی قرار داد چرا که بن زاید به دنبال خرید سامانه‌‌ای است با چالش‌های دفاع هوایی پیشرفته مقابله کند و به عنوان مثال کارآیی این سامانه برای مقابله با پهپادها باید ثابت شود.

امارات هم‌اکنون به دنبال خرید سامانه گنبد آهنین نوع «I-Dome» است که امکانات زیاد و قدرت مانوردهی دارد و سازندگان آن در تلاش هستند تا سامانه مدیریت نبرد را بر روی آن نصب کنند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0