تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

اتحادیه اروپا رئیس جمهور بلاروس و ۱۴ نفر دیگر را تحریم کرد

  • 17 آبان 1399 - 1:11

اتحادیه اروپا از تحریم رئیس جمهور بلاروس به همراه ۱۴ مقام دیگر به اتهام دست داشتن در سرکوب معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، اتحادیه اروپا روز جمعه «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور بلاروس و ۱۴ مقام دیگر از جمله پسر وی را به اتهام دست داشتن در سرکوب معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در این کشور تحریم کرد.

در همین ارتباط، مقر اتحادیه اروپا در بروکسل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که علاوه بر الکساندر لوکاشنکو، پسرش «ویکتور لوکاشنکو» نیز که عهده دار سمت مشاور امنیت ملی بلاروس است، در فهرست این تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

طبق تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا، این ۱۵ نفر اجازه سفر به دیگر کشورهای این اتحادیه را ندارند و دارایی‌هایشان نیز مسدود می‌شود. شرکت‌ها و شهروندان اتحادیه اروپا نیز از هرگونه داد و ستد و همکاری مالی با آنها منع شده‌اند.

گفتنی است که اعتراضات در بلاروس که از زمان برگزاری انتخابات در ۹ آگوست آغاز شده، سراسر این کشور را فرا گرفته است و گفته می‌شود که نیروهای امنیتی بلاروس تاکنون بیش از ۱۵ هزار تن از معترضان را دستگیر کرده‌اند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها