تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

اتحادیه نان‌های حجیم: امکان تخلف در فروش آرد «صفر» است

  • 05 آبان 1399 - 15:39


رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم تهران با اشاره به کنترل و نظارت بر فرآیند خرید و توزیع آرد نانوایان حجیم و نیمه حجیم صنعتی گفت: این شرایط امکان تخلف را به صفر می رساند ضمن اینکه در محیط رقابتی کارخانجات آرد نیز دچار تخلف نمی شوند.


به گزارش خبرگزاری فارس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم تهران، در پی انتشار خبری در خبرگزاری فارس با عنوان «بی تفاوتی شرکت بازرگانی دولتی ایران به رانت جویی از محل یارانه گندم ، آرد و نان» توضیحاتی ارائه کرد. این خبر بر اساس اطلاعات دریافت شده در سامانه سوت زنی فارس پیگیری شده است.

در متن این جوابیه آمده است: 

مطابق با قانون ، نانوایان حجیم و نیمه حجیم موظف هستند بر اساس سهمیه های از پیش تعیین شده نسبت به خرید آرد از محل سامانه فروش آرد سایر مصارف اقدام کنند. 

نانوایان در این سامانه که از سوی بانک سپه طراحی شده، کارخانه مورد نظرشان را انتخاب و سپس مبلغ مربوطه را واریز می کنند و در نهایت آرد به واحدهای صنفی حمل می شود. 

فرآیند خرید و توزیع آرد به واحدهای نان حجیم و نیمه حجیم کاملاً تحت کنترل دستگاه های نظارتی است و بر این اساس احتمال هرگونه تخلف به صفر خواهد رسید.

سامانه فروش آرد سایر مصارف با هدف شفاف سازی و جلوگیری از ایجاد تخلفات احتمالی از جمله توزیع خارج از شبکه آرد با همکاری شرکت بازرگانی دولتی ایران و بانک سپه طراحی و راه اندازی شده و بر این اساس خرید آرد نانوایان حجیم و نیمه حجیم کاملا تحت رصد سازمان های نظارتی است.

از سوی دیگر با توجه به تنوع محصولات تولیدی در صنف نانوایان حجیم و نیمه حجیم تقاضا برای مصرف این نوع نان ها روند افزایشی داشته است، بخصوص در شرایط حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا و بسته بندی و بهداشتی بودن این نوع نان ها، مردم تقاضای بیشتری برای مصرف نان های حجیم و نیمه حجیم دارند، از این رو نانوایان این صنف به طور کامل سهمیه آرد خود را تبدیل به نان کرده و به مردم عرضه می کنند. نانوایان جزو زحمت کش ترین اقشار جامعه هستند و همواره تلاش‌شان این است که کیفی‌ترین و سالم ترین نان را روانه سفره جامعه کنند.

از طرف دیگر باید به این موضوع اشاره شود که شاکله فروش آرد در بخش صنف و صنعت (آرد حجیم و نیمه حجیم) رقابتی است و کارخانجات آردسازی برای حفظ خود در این بازار رقابتی سالم و عادلانه داشته و خارج از چارچوب قانون دچار تخلف نخواهند شد.

رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم تهران
محمد جواد کرمی

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها