تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

اتمام بررسی طرح شفافیت در کمیسیون آیین نامه مجلس/ ارائه طرح به هیات رئیسه

  • 12 آبان 1399 - 10:39


عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس از پایان کار تصویب طرح شفافیت در این کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه امروز اسامی نمایندگان در زمان رأی اعتماد به وزرا اعم از موافق، مخالف، ممتنع و کسانی که رأی نداده‌اند، در معرض دید قرار می‌گیرد.


حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس گفت: در جلسه امروز کار تصویب طرح شفافیت آراء نمایندگان در کمیسیون به پایان رسید.

وی افزود: بر اساس مصوبه امروز اعضای کمیسیون رأی اعتماد نمایندگان به وزرا علنی است و اسامی نمایندگان موافق، مخالف، ممتنع و کسانی که در رأی‌گیری شرکت نکرده‌اند از طریق سیستم الکترونیکی در معرض دید نمایندگان قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: همچنین بر اساس مصوبه امروز رأی به اشخاص اعم از رأی به اعتبارنامه نمایندگان، رأی به انتخاب رئیس و اعضای هیأت رئیسه مجلس و نیز رئیس و هیأت رئیسه کمیسیون‌ها و رأی به انتخاب ناظران در شوراهای مختلف مخفی خواهد بود.

سلیمی خاطرنشان کرد: تصویب طرح شفافیت آراء در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس به پایان رسید و برای رسیدگی در صحن علنی مجلس در نوبت قرار گرفته است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها