اجازه برداشت از ذخایر استراتژیک استان سمنان صادر شد

  • 29 مهر 1399 - 22:52

سمنان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان با بیان اینکه ذخایر برای تامین نهاده‌های دامی در استان وجود دارد، گفت: اجازه استفاده از ذخایر استراتژیک صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن میرعماد شامگاه سه شنبه در سومین جلسه بررسی مشکلات نهاده‌های کشاورزی استان سمنان به میزبانی استانداری درباره نهادهای دامی استان بیان کرد: چندی است تولید کنندگان دام و طیور استان در کشور برای تهیه نهادهای خود دچار مشکل هستند که بخشی از آن مربوط به تأمین ارز و وابستگی صنایع دامپروری به خصوص دام و طیور و مرتبط با خللی است که در واردات ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه با بهره‌گیری از سیستم رصد و پایش، نهادهایی که در استان وارد می‌شود به دست خود تولیدکنندگان می‌رسد و از انحراف جلوگیری می‌شود، افزود: تشکیل پلیس امنیت اقتصادی در استان، در راستای کنترل بیشتر امور اقتصادی و پیشگیری از تخلفات در این حوزه است.

هیچ محدودیتی در تأمین مرغ منجمد مورد نیاز وجود ندارد

رئیس جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه در بحث تأمین نهادها ذخایر خوبی وجود دارد، ابراز کرد: با مکاتبه استاندار با وزیر جهاد کشاورزی اجازه استفاده از ذخایر استراتژیک استان صادر و در اختیار تولید کنندگان دام و طیور قرار گیرد

میرعماد با بیان اینکه تولید و توزیع تخم مرغ با همکاری اتحادیه مرغ تخم گذار در استان انجام شده و نیاز مصرف کنند تأمین می‌شود، تاکید کرد: توزیع مرغ منجمد در دستور کار استان است و مقرر شده تا ۶۰۰ تن ذخیره مرغ منجمد به صورت مستمر با همکاری و نظارت سازمان صمت و با قیمت ۱۵,۰۰۰ تومان توزیع و در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

وی گفت: در استان سمنان هیچ محدودیتی در تأمین مرغ منجمد مورد نیاز وجود ندارد، ذخایر به اندازه نیاز استان بوده و چنانچه حتی هیچ کشتاری در استان نیز صورت نگیرد، مرغ مورد نیاز مصرف کنندگان تأمین خواهد شد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0