شهرستان ها

اجرای برنامه های فرهنگی در دانشگاه باید اثرگذار باشد

رشت- معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر ضرورت تغذیه فکری و دانش افزایی اساتید، گفت: اجرای برنامه های فرهنگی در دانشگاه باید اثرگذار باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد جهان‌بین شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای معاونین فرهنگی و دانشجویی گیلان با بیان اینکه ۱۴ هزار نفر در دانشگاه‌های آزاد کشور در دریافت کارانه مشکل داشتند، بیان کرد: قرار شد به جای کارانه، پرداخت حقوق‌ها شفاف شود.

وی با اشاره به کاهش تعداد دانشجویان و زیانده شدن دانشگاه‌ها، تصریح کرد: بیشتر درآمد دانشگاه‌ها از طریق شهریه دانشجویان تأمین می‌شد اما با کاهش تعداد دانشجویان با معضل کم شدن حقوق اعضای هیأت علمی مواجه شده‌ایم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر ضرورت تغذیه فکری و دانش افزایی اساتید، عنوان کرد: برای کمک و حمایت بیشتر از اساتید، دبیرخانه حمایت و پشتیبانی محتوایی استاد در قم راه‌اندازی شده است.

جهان‌بین با بیان اینکه در سه ماهه اخیر برای پشتیبانی بیشتر از معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها برخی از آئین نامه‌ها را اصلاح شده است، خاطرنشان کرد: اساتید روی دانشجویان تأثیر زیادی دارند از این رو حمایت همه جانبه از آنها ضروری است.

وی با بیان اینکه معاون فرهنگی باید کار فرهنگی اثرگذار در دانشگاه‌ها انجام دهند، ادامه داد: زمینه ورود افراد با سلایق متفاوت به کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌ها را فراهم کنید.

جهان‌بین از معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها خواست که در شرایط سخت فعلی مسئولیت پذیری خود را بیشتر کنند، تصریح کرد: وقتی مسئولیتی را قبول کردیم باید با تمام توان پای سختی‌های آن نیز بایستیم.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا