تاریخ : جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰ 16 ذو القعدة 1442 Friday, 25 June , 2021

اجرای بیش از ۴۰ برنامه مقابله با آسیب‌های اجتماعی در خراسان شمالی

  • 05 آبان 1399 - 11:07

بجنورد- معاون اجتماعی سپاه خراسان شمالی از اجرای بیش از ۴۰ برنامه پیشگیرانه و درمانی در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی مناطق کم برخوردار استان خبر داد.

سرگرد هادی حسن‌دوست در گفتگو با مهر اظهار کرد: معاونت اجتماعی سپاه خراسان شمالی در قالب طرح کرامت ۲۸ نقطه آسیب‌زا از استان را شناسایی کرده و در این نقاط در ۵ محور فعالیت خود را انجام می‌دهد.

معاون اجتماعی سپاه حضرت جواد الائمه (ع) خراسان شمالی تصریح کرد: اعتیاد، طلاق، فرزندآوری، ازدواج و سبک زندگی اسلامی محورهای فعالیت به شمار می‌آید.

وی با تاکید بر اینکه معاونت اجتماعی سپاه خراسان شمالی برای تمام سطح استان برنامه‌های خاصی دارد، افزود: این ۲۸ محله به صورت ویژه در برنامه قرار دارند.

حسن دوست بیان داشت: سلامت محل با تاکید بر ارتقای وضعیت فیزیکی و فرهنگی در دستور کار است و در این راستا در دو حوزه پیشگیری و درمان معضلات شکل گرفته فعالیت می‌کنیم.

معاون اجتماعی سپاه حضرت جواد الائمه (ع) خراسان شمالی آموزش صحیح برای آحاد مردم با محوریت بر پایگاه‌های بسیج محلات را مهم‌ترین اقدام پیشگیرانه توصیف کرد و گفت: با کمک به دستگاه‌هایی که در زمینه درمان آسیب‌های اجتماعی مسئولیت ویژه دارند به حوزه درمان ورود داشته‌ایم.

وی در خصوص عملکرد ۶ ماهه نخست سال جاری افزود: در حوزه طلاق ۵ عنوان برنامه، در حوزه سبک زندگی ۷ برنامه، در حوزه عفاف و حجاب ۷ برنامه، در حوزه افزایش ازدواج ۶ برنامه، در حوزه اصلاح وضعیت محله ۱۰ برنامه و در حوزه کاهش جرم تاکنون ۷ برنامه اجرا شده است.

حسن دوست در انتها با اشاره به همکاری سپاه با ادارات مختلف در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: تفاهم نامه‌هایی با ادارات مختلف در این راستا منعقد شده است و ۲۲ قشر بسیج استان به همراه معاونت‌های ستادی سپاه در راستای اجرای برنامه‌هایی مدون به فعالیت مشغول هستند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها