• امروز : سه شنبه - ۵ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 27 July - 2021

اجرای طرح های آبخیزداری در ١١ استان کشور

  • 01 آبان 1399 - 10:35

شیراز- رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته ١١ استان کشور و ٢٨٠ هکتار از اراضی کشور از طرح های آبخیزداری بهره مند خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود منصور صبح پنجشنبه در مراسم بهره برداری از بند ۶ گانه کنترل سیلاب در شیراز بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در این اداره مد نظر بوده است توجه به موضوع پیشگیری در حفظ منابع آب و خاک است و در این راستا با اجرای برنامه‌های مختلف شاهد خواهیم بود که بیش از ٩ تن در واحد هکتار از سیل جلوگیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: اجرای برنامه‌های متعدد در حوزه آبخیزداری و آبخوان داری باعث خواهد شد چهار تن در واحد هکتار از رسوب خاک جلوگیری شود این در حالی است که با اجرای برنامه‌های آبخیزداری و آبخوان داری بالغ بر ۵۷۰ هزار لیتر آب به سفره‌های آب‌های زیرزمینی اختصاص می‌یابد.

منصور تاکید کرد: با توجه به بودجه‌ای که در سال ۹۹ به این اداره اختصاص داده شد بالغ بر ۱۱ استان، ۲۴ حوزه آبخیز و ۲۸۰ هکتار از اراضی کشور از این اعتبارات بهره مند شده و پروژه‌های آبخیزداری در این مناطق اجرایی خواهند شد.

او در خصوص این بند شش گانه نیز تصریح کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در این بندهای ششگانه بیش از ۲ میلیون متر مکعب آب در سال کنترل خواهد شد البته این اقدام اقدامی ضروری در استان فارس بود و در این راستا بایستی اقدامات تکمیلی نیز ایجاد شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code