اجرای پروژه داوطلبی جمعیت هلال‌احمر در روستاهای الیگودرز

  • 29 مهر 1399 - 23:41

خرم‌آباد- مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان گفت: یک پروژه داوطلبی در روستاهای کانکره، سرکول و کول چنگر بخش «ززوماهرو» اجرا و اهالی این مناطق تحت پوشش خدمات هلال احمر قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، صارم رضایی روز سه شنبه در سخنانی اظهار داشت: در ادامه خدمت رسانی هلال احمر به مناطق محروم و محرومیت زدایی، جمعیت هلال احمر شهرستان الیگودرز با همکاری معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر لرستان اقدام به اجرای یک پروژه داوطلبی در روستاهای کانکره، سرکول و کول چنگر بخش «ززوماهرو» کردند.

وی با اشاره به اینکه در پی اجرای این پروژه ۵۵ خانوار سه روستا تحت پوشش قرار گرفتند، افزود: پس از ۶ ساعت پیاده روی در مسیر ۲۲۰ کیلومتر جاده صعب العبور و سخت گذر، اقلام ضروری شامل مواد غذایی، بهداشتی، پتو و …‌. در بین اهالی این مناطق توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان ادامه داد: نیروهای هلال احمر در پی اجرای پروژه داوطلبی در روستاهای الیگودرز، متوجه سقوط پیرمرد ۷۰ ساله‌ای از کوه شدند.

رضایی افزود: به دلیل عدم پوشش دهی آنتن تلفن شخص آسیب دیده نتوانسته بود کمک درخواست کند و در حالی که بشدت مجروح شده بود به طور اتفاقی با نیروهای امداد و نجات هلال احمر مواجه شده بود.

وی ادامه داد: رئیس جمعیت هلال احمر الیگودرز با مشاهده این وضعیت از طریق تلفن ماهواره‌ای از مرکز امداد هوایی اورژانس الیگودرز تقاضای بالگرد نمود که خوشبختانه بعد از انجام اقدامات اولیه و حضور بالگرد در منطقه مصدوم به بیمارستان الیگودرز انتقال داده شد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0