تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

احتمال آزاد شدن «ماهر الاخرس» در روزهای آتی

  • 16 آبان 1399 - 17:34


رئیس «نادی الاسیر» فلسطین (باشکاه اسرا) خبر داد که تلاش‌هایی برای آزادی اسیر فلسطینی که بیش از صد روز است در اعتصاب غذا به سر می‌برد، صورت گرفته و احتمال دارد او در روزهای آتی آزاد شود.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «قدوره فارس» رئیس «نادی الاسیر» فلسطین (باشگاه اسرا)، شامگاه امروز (جمعه)، در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» از احتمال آزاد شدن «ماهر الاخرس» اسیر فلسطینی خبر داد.

ماهر، اهل شهرک «سیله الظهر» در شمال کرانه باختری است که در اعتراض به بازداشت بدون تفهیم اتهام خود (بازداشت اداری) و همچنین درخواست برای آزادی خود و دیگر زندانیان بازداشت اداری، بیش از صد روز است در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

طبق گزارش شبکه المیادین، رئیس نادی الاسیر در ارتباط با این اسیر فلسطینی گفت: «وضعیت اسیر الاخرس بشدت خطرناک است و در حال حاضر تلاش‌هایی صورت می‌گیرد که امیدواریم در ارتباط با پرونده او به موفقیت برسد».

قدوره فارس در ادامه گفت: «تلاش‌هایی صورت می‌گیرد و امیدواریم در آینده‌ای بسیار نزدیک به آزادی اسیر الاخرس منجر شود».

فارس همچنین گفت: «تلاش‌هایی که صورت گرفته [در ارتباط با پرونده]، به پیشرفت‌هایی رسیده است و تنها دست یابی به یک توافق باقی مانده که سزاوار  اسیر الاخرس و آزادی او باشد».

گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و جهاد اسلامی هشدار داده بودند، چنانچه اتفاق بدی برای ماهر الاخرس رخ دهد، این گروه‌ها علیه رژیم صهیونیستی دست به کار خواهند شد.

پیشتر، ماهر الاخرس در مصاحبه‌ای با تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با مسئله فلسطین گفته بود: «موضع جمهوری [اسلامی ایران]، شرافتمندانه است بطوری که نه از جانب کشورهای عربی نه از جانب کشورهای اسلامی و نه از کشورهای جهان شاهد چنین موضعی نبوده‌ایم. ممنون از آنها».

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها