احتمال ایجاد اختلال در پروازهای فرودگاه اردبیل

  • 14 آذر 1399 - 12:23
احتمال ایجاد اختلال در پروازهای فرودگاه اردبیل

اردبیل- مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: با توجه به محدودیت دید افقی و پایین بودن کف ابر، اختلال در عملیات پروازی فرودگاه اردبیل تا اواسط هفته آینده دور از انتظار نخواهد بود.

سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، به تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: جوی ناپایدار طی پنج روز آینده در مناطق مختلف استان استقرار خواهد یافت و در این مدت آسمان استان نیمه ابری تا ابری توأم با وزش باد خزری، گاهی مه آلود، با تداوم استقرار هوای سرد و یخبندان در مناطق مرکزی و جنوبی و بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

وی افزود: پیش بینی نقشه‌های هواشناسی امروز نیز نشان می‌دهد احتمال بارش باران و برف در مناطقی از نوار شرقی و بخش‌هایی از شمال استان رخ خواهد داد.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل از افزایش شدت ناپایداری‌ها در مناطق مختلف استان خبر داد و تصریح کرد: از فردا ضمن کاهش دمای هوا شاهد بارش باران و برف در مناطق مرکزی و جنوبی استان خواهیم بود.

محمدی ادامه داد: این سامانه بارشی تا اواسط هفته جاری و روز سه شنبه به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وی به رانندگانی که قصد تردد در جاده‌های مواصلاتی استان اردبیل را دارند توصیه کرد: با توجه به لغزندگی و یخبندان بودن جاده‌ها به ویژه در گردنه‌های کوهستانی و برف گیر از مجهز بودن خودرو خود به تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیر چرخ اطمینان داشته و با احتیاط کامل رانندگی کنند.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل خاطرنشان کرد: دد این مدت با توجه به محدودیت دید افقی و پایین بودن کف ابر، اختلال در عملیات پروازی فرودگاه اردبیل دور از انتظار نخواهد بود.

محمدی در پایان از مردم استان اردبیل خواست با توجه به ماندگاری هوای سرد در استان در مصرف حامل‌های انرژی به ویژه گاز صرفه جویی کنند تا شاهد کمبود و قطعی گاز در این روزهای سرد نباشیم.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0