تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

احتمال برگزاری دو دوره جایزه شهید غنی‌پور در یک شب!

  • 05 آبان 1399 - 15:00


احتمالا مراسم پایانی نوزدهمین و بیستمین دوره از جشنواره شهید حبیب غنی ‌‌پور در اسفندماه برگزار می‌شود، اما دبیر این جایزه از ارائه پیشنهادهای مختلف برای برگزاری دوره معوق هم خبر داد.


محمد ناصری، دبیر جشنواره ادبی شهید حبیب غنی پور درباره برگزاری مراسم پایانی نوزدهمین دوره جشنواره که قرار بود در اسفند ۹۸ برپا شود، اما به دلیل کرونا به تعویق افتاد، اظهار داشت: با توجه به شرایط عمومی و بهداشتی جامعه و اینکه اعلام شد هرگونه تجمعی نباید برگزار شود، مراسم پایانی جشنواره ادبی شهید غنی پور در دوره نوزدهم به سال جاری موکول شد، اما همچنان در پی زمانی مناسب برای برگزاری آن هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا زمان برگزاری دوره نوزدهم مشخص شده، توضیح داد: روند شیوع افزایشی کرونا موجب شد تصمیم‌های متعدد گرفته شود، اما باز هم در انتظار فروکش کردن بیماری هستیم. پیشنهادهای مختلفی برای برگزاری دوره قبل که اسفند ماه سال گذشته باید برگزار می‌شود، عنوان شده, یکی همزمان با هفته دفاع مقدس و یکی در هفته کتاب بود، اما در هفته دفاع مقدس که برگزار نشد و همچنان در انتظار فرصت هستیم و حتی ممکن است همزمان دو اختتامیه را در اسفندماه برگزار کنیم.

ناصری با تاکید بر اینکه یکی از گزینه‌های ما برگزاری دوره نوزدهم و بیستم با هم در یک شب در اسفندماه ۹۹ است، گفت: دوره بیستم قطعا در اسفندماه برگزار می‌شود، اما اگر شرایط بهتر شود پیش‌تر دوره نوزدهم را برگزار می‌کنیم و اگر چنین نشد هر دو در یک شب برگزار می‌شود.

دبیر این جشنواره در پاسخ به اینکه داوری‌ها به کجا انجامید، توضیح داد: داوران در گروه‌های مختلف مشغول خواندن آثار هستند، جلسات ماهانه برگزار نمی‌شود، اما گروه کودک و نوجوان پیشرفت خوبی داشته و در حوزه بزرگسال هم داوران مشغول خواندن آثار هستند.

جایزه شهید غنی‌پور از اقدامات ماندگار زنده‌یاد امیرحسین فردی است که هر ساله در سه بخش کودک، نوجوان و رمان بزرگسال برگزار می‌شود.

این جایزه در سال‌های گذشته تلاش داشته تا به صورت مستقل برگزار شود. اختتامیه این جایزه، هرساله در نیمه دوم اسفندماه، همزمان با سالروز شهادت شهید غنی‌پور در مسجد جوادالائمه (ع) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها